عملیات ساخت باغ 47 هکتاری 'تنگ کنشت' کرمانشاه آغاز شد

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از خبرنگار ایرنا، رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در مراسم ساخت این باغ با اشاره به اینکه ساخت باغ 47 هکتاری تنگ کنشت با مشارکت و همکاری ارتش صورت گرفته، گفت: احداث این باغ به صورت مدرن و روسیمی بوده و به حدود 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
خسرو شهبازی افزود: برای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار این مجموعه نیز سه میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با حمایت جهاد کشاورزی کرمانشاه این سیستم اجرایی می شود.
شهبازی با بیان اینکه در تنگ کنشت 2 هزار و 800 هکتار زمین وجود دارد، افزود: از این سطح 800 هکتار آن که امکان تامین آب داشته در دست مطالعات اولیه توسط کارشناسان ما قرار گرفته است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه گفت: در صورت تامین آب می‌توانیم از 340 هکتار فضای مفید برای کشت و کار باغبانی بهره‌گیری کنیم.
شهبازی اضافه کرد: حدود 100هکتار دیگر به صورت باغ و 100 هکتار نیز مجتمع گلخانه‌ای برای منطقه تنگ کنشت دیده شده که در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی گفت: در مجموع 150 هکتار باغ برای منطقه تنگ کنشت برنامه‌ریزی شده و ایجاد خواهد شد که شامل میوه‌هایی همچون سیب، انگور، به، گلابی، زردآلو وسایر محصولات است.
وی افزود: همچنین پیش بینی شده 90 هکتار باغ پسته در منطقه تنگ کنشت کاشت شود و در سایه انداز این باغ 70 هکتار نیز زعفران کشت گردد.
او از پیش بینی احداث 2 سد در این منطقه خبر داد و گفت: ذخیره‌سازی این 2 سد سالیانه سه میلیون مکعب آب خواهد بود که بتوان با آن طرح‌های کشاورزی و باغبانی را توسعه داد.
وی اظهار کرد: برای آبیاری باغات به روش آبیاری قطره‌ای و تحت فشار کار خواهد شد که حداقل میزان نیاز آبی را داشته باشد که اگر سیستم مکانیزاسیون آن راه‌اندازی گردد مصرف آب به نیم لیتر در ثانیه برای یک هکتار خواهد رسید.
در این مراسم همچنین مسوولان جهاد کشاورزی و فرماندهان ارتش، نهال هایی را غرس کردند.

گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان http://www.irna.ir/kermanshah وکانال تلگرام به آدرس irnakermansha@ منتشر می شود.
3033/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:فرزاد نویدی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا