پیشروی 13 کیلومتری «نُجَباء» در محور تکریت به موصل

پایگاه خبری ارک خبر:

فرار داعش از مراکز نفتی و ذخایر تسلیحاتی

پیشروی 13 کیلومتری «نُجَباء» در محور تکریت به موصل

 

جنبش «نجباء» که عملیات آزادسازی محور تکریت را از 15 بهمن‌ماه آغاز کرده، با گذشت دو روز از علمیات، 13 کیلومتر پیش روی داشت و داعشی‌ها را از مراکز مهم نفتی فراری داده است.

به گزارش ارک خبربه نقل ازگروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فاز دوم عملیات آزادسازی محور تکریت به موصل از 15 بهمن کلید خورده که پیشروی 13 کلیومتری رزمندگان مقاومت موجب فرار تروریست‌های تکفیری از مراکز و ذخایر مهم نفتی و تسلیحاتی شد.

بر اساس اعلام جنبش «نجباء»، نیروهای مقاومت عراقی از روز جمعه 15 بهمن‌ماه فاز دوم عملیات آزادسازی موصل از محور تکریت را آغاز کردند که تا به این لحظه، بیش از 13 کلیومتر آزاد و پاکسازی شده است.

رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء در این عملیات، پیشروی قابل توجهی در آزادسازی جزیره «الصینیه» داشتند که شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش را کشتند و ذخایر تسلیحاتی آنان را به غنیمت گرفتند.

در جریان حملات نُجَباء به جزیره «صلاح الدین» مراکز نفتی مهمی از سیطره تکفیری‌ها خارج شد که داعش پیش‌تر، از آن‌ها به عنوان مقرهای فرماندهی استفاده می‌کرد.

النجباء اعلام کرد که رزمندگان مقاومت همچنین پنج روستای واقع در جزیره صلاح الدین را آزاد کردند که اهالی آنها به منازل خود بازگشتند.

از دستاوردهای جبهه مقاومت در درگیری‌های جزیره صلاح الدین می‌توان به انهدام خودروهای حامل تیربار داعش و انفجار ده‌ها کمین این گروه تروریستی توسط یگان موشکی نُجَباء اشاره کرد.

روستاهای «عبد علی» و «عرب سایر» واقع در جزیره صلاح الدین روز گذشته شنبه 16 بهمن‌ماه از لوث وجود تروریست‌های تکفیری داعش پاک و چند انبار ذخیره تسلیحات و مهمات آنها به نفع جبهه مقاومت غنیمت گرفته شد.

از سوی دیگر، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء موفق شدند در جاده مواصلاتی بیجی به موصل پیشروی هفت کیلومتری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا