در تبریز به بار نشست

پایگاه خبری ارک خبر-تبریز:

در تبریز به بار نشست
تولید 2 محصول دارویی تزريقى برای اولین بار در کشور/تولیدات داروسازی شهید قاضی تبریز مسکن درد بیماران می شود
سرپرست شرکت داروسازی شهید قاضی تبریز گفت: به همت متخصصان داخلی دو محصول دارویی جدید برای نخستین بار در کشور و در شركت داروسازى شهيد قاضى تبریز تولید شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

ارک خبربه نقل ازفارس:ابوالفضل باباپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: به همت متخصصان داخلی دو محصول دارویی جدید برای نخستین بار در کشور و در شرکت داروسازى شهید قاضى تولید شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: محلول تزریقی استامنیوفین و لووفلوکساسین دو محصول اشاره شده هستند که به صورت ویال، آماده مصرف و بدون نیاز به رقیق کردن در کشور تولید و به بازار عرضه خواهد شد.
سرپرست شرکت داروسازی شهید قاضی با اشاره به موارد مصارفی این محصولات در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تاکید کرد: محصول لووفلوکساسین به عنوان آنتی بیوتیک و در موارد عفونت‌های عمومی قبل و بعد از عمل‌های جراحی در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باباپور، درباره محصول استامنیوفین نیز اظهار داشت: نقش ضددردی استامنیوفین و مصرف در مراکز درمانی در این تولید مورد توجه است.

وی با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی خط تولید این دو محصول سرمایه‌گذاری خاصی صورت نگرفته، عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به وجود ظرفیت‌های بالفعل در مجموعه شهید قاضی، سرمایه‌گذاری خاصی برای این طرح صورت نگرفته بلکه با تبدیل ظرفیت‌های بالفعل به بالقوه زمینه تولید این دو محصول فراهم شده در حالیکه اگر منبعی برای سرمایه‌گذاری قرار می‌گرفت، باید نزدیک به 170 میلیارد ریال از منابع داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری صورت می‌گرفت.

باباپور در پاسخ به خبرنگار فارس در رابطه با تأمین نیاز داخلی تا پیش از این گفت: تأمین نیاز داخلی به این محصول تماماً از طریق واردات انجام می‌شد که با تولید انبوه در مجتمع شهید قاضی، نیاز داخل از این طریق برآورده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا