مدیریت فرهنگی متناسب با تغییرات پیش برود/تربیت متخصص در حوزه سینما ضروریست

پایگاه خبری ارک خبر-تهران:

رییس سازمان سینمایی:

مدیریت فرهنگی متناسب با تغییرات پیش برود/تربیت متخصص در حوزه سینما ضروریست

 معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی با تاکید بر تربیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه سینما گفت: کشور نیازمند عدالت فرهنگی است و تمام امکانات فرهنگی و هنری در سراسر کشور باید بصورت یکسان درآمده و مدیریت فرهنگی متناسب با تغییرات پیش برود.

به گزارش ارک خبربه نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی حیدریان روز چهارشنبه در نشست تخصصی این معاونت در دومین روز از کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تغییرات تکنولوژی باعث شده که امروزه هر فردی خبرنگار، فیلمساز و… باشد، بنابراین باید براساس این تغییرات مدیریت فرهنگی را پیش ببریم.

** تاکید بر تربیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه سینمایی
وی با تاکید بر تربیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه سینمایی گفت: در سراسر کشور ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری وجود دارد و به عنوان نیروهای فرهنگی باید با از تغییرات و تهدیدات موجود به عنوان فرصت بهره های کافی را ببریم.

** نیازمند نیروهای کیفی هستیم
رییس سازمان سینمایی با اشاره به جایگاه سازمان سینمایی افزود: سازمان سینمایی به عنوان مرجع سیاستگذار، ناظر حامی در حوزه فعالیت های سینمایی کشور است و نیازمند نیروهای کیفی است.

** باید نهضت راه اندازی کنیم
مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تقویت این حوزه در آینده تاکید کرد و گفت: باید نهضت راه بیاندازیم. سینمای جوان، باشگاه مشترک است و باید با تقویت استانها و شهرستان ها به تامین نهضت تولید محتوا کمک شود.
رییس سازمان سینمایی افزود: تقویت بخش آموزشی و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی در این حوزه ضروری است.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حیدریان با تاکید بر ایجاد فهم مشترک از مسایل ادامه داد: یکی از شاخص های مدیریت فرهنگی توجه به فضای سینمایی است و باید برای ارتقای این حوزه تمام تلاش خود را بکار بگیریم.
محمدمهدی حیدریان روز گذشته(سه شنبه) با حکم سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی، سمعی و بصری منصوب شد.
وی جانشین حجت الله ایوبی شده است.
کنگره دو روزه مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در تالار وحدت آغاز شد عصر امروز(چهارشنبه) پایان می یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا