تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و چین در تنگه هرمز آغاز شد

پایگاه خبری ارک خبر-هرمزگان:

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا:

تمرین مشترک نظامی نیروی دریایی ایران و چین در تنگه هرمز آغاز شد

 فرمانده منطقه یکم امامت نداجا از آغاز تمرین مشترک ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران و چین در تنگه هرمز خبر داد.

به گزارش ارک خبربه نقل از مهر، امیردریادار حسین آزاد صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با علام خبر آغاز تمرین مشترک نظامی بین ناوگروه اعزامی چین با ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران در تنگه هرمز بیان داشت: ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری خلق چین که ظهر پنج‌شنبه در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلوگرفته است، دقایقی پیش تمرین مشترک خود را در آب‌های جمهوری اسلامی ایران با ناوهای نیروی دریایی ارتش ایران آغاز کرد.

وی عنوان کرد: این تمرین مشترک در «تنگه هرمز» برگزار می‌شود و در آن، دو طرف توان نظامی خود را به نمایش گذاشته و تجربیاتشان را به اشتراک می‌گذارند.

امیر آزاد خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این تمرین مشترک انتقال دانش و تجربیات دریانوردی در حوزه دفاعی و نظامی است. پیش از این هم نیروی دریایی ارتش با کشورهای هند و ایتالیا در تنگه هرمز اقدام به برگزاری تمرینات مشترک کرده است.

وی افزود: در این رزمایش نظامی ناوشکن البرز، ناوشکن الوند و یک بالگرد وحضور ۷۰۰ نیرو از نیروی دریایی ارتش ایران حضور دارند. این رزمایش از شرق تنگه هرمز تا دریای عمان برگزار می شود.

امیر آزاد گفت: در این تمرین مشترک نشست و برخواست بالگرد بر روی ناوها، جابجایی نیرو بین ناوها برگزار می شود.

ناوگروه کشور چین متشکل از ناوشکن  Chang Chung ، ناو پشتیبانی Chao Hu ، ناو رزمی Jin Zhou به همراه یک بالگرد به‌منظور تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور و ارتقای تعاملات دریایی نیروهای دریایی دو کشور هم‌اکنون در بندرعباس به سر می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا