پایان تعمیرات اساسی زودتر از موعد واحدهای آیزوماکس و هیدروژن شماره ۲ شرکت پالایش نفت اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

پایان تعمیرات اساسی زودتر از موعد واحدهای آیزوماکس و هیدروژن شماره ۲ شرکت پالایش نفت اصفهان

تعمیرات اساسی واحدهای آیزوماکس و هیدروژن شماره ۲ و تصفیه گوگرد شرکت پالایش نفت اصفهان زودتر از موعد پیش بینی شده به پایان رسید.
مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان ضمن  بیان این مطلب گفت:  پیش بینی تعمیرات اساسی همزمان این واحدها ۴۰ روز کاری اعلام گردیده بود ، اما  با تلاش  همکاران،  به ۳۶ روز کاهش یافت که این موضوع موجب گردید زمان تعمیرات  ۴ روز کاهش یافته و روزانه حدود ۱۷ میلیارد ریال سود و صرفه اقتصادی برای پالایشگاه اصفهان به همراه داشته باشد.
علیرضا قزوینی زاده  افزود: در این دوره از تعمیرات،  برای نخستین بار در کشور قطعات داخلی و  کاتالیست رآکتورهای واحد آیزوماکس، به طور کامل تعویض گردد که  با توجه به اجرای این پروژه،  کیفیت تولیدات واحد نیز به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در تعمیرات اساسی ، تعداد ۲۴۰۰ دستور کار در قالب فعالیتهای مهندسی عمومی،پالایش  بازرسی فنی و تعمیرات اساسی صادر شده، اظهار داشت: این تعمیرات با صرف ۱۵۰ هزار نفر ساعت محقق شد.
مدیر نگهداری و تعمیرات پالایشگاه اصفهان در خصوص تعمیرات اساسی واحد تصفیه  گوگرد نیز گفت : تعمیرات این واحد، ۱۵ روز پیش بینی شده بود که به دلیل توجه ویژه این شرکت به مسائل زیست محیطی، تمام تلاش خود را برای کاهش این مدت زمان نمودیم ، به طوری که این تعداد روز را به ۱۳ روز
کاهش دادیم. در این تعمیرات تعویض بویلر ۹۰۱و همچنین ۲ دستگاه از مبدلهای اصلی انجام گردید .
وی همچنین به تعمیرات ژنراتور برق شماره ۴ واحد آب و برق و بخار شرکت پالایش نفت اصفهان اشاره کرد و ادامه داد:‌ پیش بینی می شود  تعمیرات این واحد نیز تا اواخر خرداد ماه به پایان برسد.
گفتنی  است  برنامه انجام تعمیرات اساسی روی این واحدها با در نظر گرفتن کلیه شرایط عملیاتی ، در فواصل زمانی۳ ساله پیش بینی می گردد ، هم اکنون شرکت پالایش نفت اصفهان ۲۴ واحد عملیاتی دارد که تعمیرات اساسی هر یک از واحدها ، بر اساس برنامه زمان‌بندی، به صورت جداگانه یا همزمان انجام می شود.
 همچنین تمامی پرسنل داخلی و پیمانکاری درگیر در تعمیرات اساسی، قبل از آغاز به کار تعمیرات، دوره آموزشی ایمنی را زیر نظر اداره HSE پالایشگاه اصفهان گذرانده‌اند. بدین سبب خوشبختانه تا کنون شاهد بروز حادثه‌ای نبوده‌ایم زیرا اولویت اول مسئولان اجرایی این پالایشگاه ایمنی و برنامه‌ریزی تعریف شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا