«آیین آواز» با موضوع «مناجات خوانی» برگزار می شود

ارک خبر- سرپرست حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از برگزاری پنجمین نشست تخصصی در زمینه آواز در موسیقی با عنوان « آیین آواز» خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی سیدین نیا صبح امروز یک شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: پنجمین نشست تخصصی « آیین آواز» به طور ویژه به مناسبت ماه مبارک رمضان، با موضوع « مناجات خوانی» برگزار می شود.

وی ادامه داد: آیین آواز فوق با سخنرانی و مناجات خوانی آقایان حسن کرمانی و بهمن پورباقری برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین در این نشست تخصصی حاج محمد حسین بهروزی، فرشید بزرگی، حاج مهدی محمدزاده و رسول رهرو به آواز خوانی مناجات خواهند پرداخت.

سیدین نیا با اشاره به اینکه مناجات و مناجات خوانی یک سبقه و سابقه کهن در فرهنگ ایران دارد، گفت: مناجات با خداوند یک هنر کهن بشری است و در ایران هم سابقه بسیار کهنی دارد.

وی اضافه کرد: با احیا و زنده نگه داشتن مناجات خوانی های رمضان، جوان‌های ما به سمت معنویت ترغیب می‌شوند، لذا امروز باید اهمیتی ویژه به این هنر کهن بدهیم و زمینه رشد و شکوفایی مجدد آن را فراهم آوریم.

سیدین نیا خاطر نشان کرد: پنجمین نشست تخصصی « آیین آواز» روز دوشنبه ۷ خرداد ماه سال جاری راس ساعت ۱۷ در سالن شماره ۲ پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار می شود.

وی در پایان با بیان اینکه این برنامه به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان برگزار خواهد شد، گفت: حضور برای عموم علاقمندان در پنجمین نشست تخصصی آیین آواز، آزاد است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا