عمل به آیات قرآن کریم نصب العین و احترام به اخلاق انسانی است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

شهردار اصفهان:

عمل به آیات قرآن کریم نصب العین و احترام به اخلاق انسانی است

 

شهردار اصفهان تاکید کرد: عمل به آیات قرآن کریم نصب العین  و احترام به اخلاق انسانی است؛ بنابراین باید همگان در تمام گفتار و اعمال خود به این مهم  توجه و ایمان داشته باشند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت افزود: از برگزار کنندگان و دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه  تشکر کرد.

وی اصفهان را مظهر هنر و اندیشه دانست و ادامه داد: همگان  از اصفهان به عنوان شهر تاریخی ، میراثی، هنری، صنعتی و جهانی یاد می کنند چرا که این شهر در تمام حوزه ها دارای توانمندی و ظرفیت قابل توجهی است.

شهردار اصفهان، این شهر را پایگاه قرآنی در طول تاریخ معرفی و تصریح کرد: اصفهان در طول تاریخ به خصوص در دوره صفویه و مشروطیت کانون اسلامی، دینی، مذهبی و قرآنی به حساب می آمده به گونه ای که در آن دوران علمای بزرگ تشیع مردم را به آزادی، دین مداری و اخلاق دعوت می کردند.

وی با بیان این که علمای دین باید بر اساس آیات قرآن، حق گویی و حق طلبی را ترویج داده و مردم را به وحدت و یکپارچگی دعوت کنند اذعان داشت:  عمل به آیات قرآن کریم نصب العین  و احترام به اخلاق انسانی است بنابراین باید همگان در تمام گفتار و اعمال خود به این مهم ایمان داشته باشند.

نوروزی قرآن را کتاب همه درس های زندگی برشمرد و بیان کرد: در این کتاب زندگی شایسته برای بهترین مخلوق خدا مورد توصیه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که اصفهان  در تمام عرصه های دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه ای درنگ نکرده است افزود: اصفهان در زمینه آموخته های دینی الگو است.

شهردار اصفهان برگزاری چنین نمایشگاه هایی از نیازهای اساسی و ضروری جامعه دانست و گفت: لازم است همگان با اعتقاد بر آنچه که در قرآن می خوانیم در عمل به رفتار قرآنی و حرکت در مسیر بندگی کوشا باشیم.

وی با تاکید بر این که قرآن نعمت دائمی و هدایت گر بشریت است خاطرنشان کرد:  علمای دین و همه مردم به عمل آنچه که از قرآن می خوانند توجه کرده و سعی کنیم با تمام وجود به بیانات قرآن عمل کنیم چرا که عمل به قرآن پشتوانه محکمی برای گسترش فرهنگ قرآنی است.

نوروزی افزود: برگزاری نمایشگاه های قرآن و عترت تاثیر بسزایی در اندیشه، گفتار و عمل شایسته انسانی خواهد داشت.

قرآن کتاب زندگی نظام جمهوری اسلامی است

استاندار اصفهان در ادامه این مراسم گفت: قرآن به عنوان کتاب زندگی در نظام جمهوری اسلامی ایران در موضع گیری های داخلی و خارجی، اقتصاد و معیشت مردم، به عنوان منبع و مرجع به شمار می آید؛  به طوری که این نظام  معنای واقعی  کتاب زندگی یعنی قرآن را نشان می دهد.

محسن مهرعلیزاده  با بیان این قرآن کریم با نشان دادن ظرافت های خاص آفرینش راهبر راه زندگی انسان و جامعه است افزود: قرآن در شناخت واقعی انسان به عنوان موجود و مخلوق برتر خدا با دقت و با همه جزییات، موضوع را بحث کرده و به همین دلیل قرآن کتاب زندگی است.

وی با اشاره به این که براساس آیات قرآن کریم انسان فقط در برابر خدا باید تعظیم و کرنش کند خاطرنشان کرد: وظیفه حاکمیتی است که با رفتار خود و تنظیم حرکت های جامعه کاری کنند که انتخاب قرآن به عنوان کتاب زندگی را نشان دهند.

در این مراسم پیام، آیت الله حسین مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان به مناسبت افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت قرائت شد.

گفتنی است؛ پانزدهمین دوره نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان از شنبه ۵ لغایت ۱۱ خرداد از ساعت ۱۷ لغایت ۲۳ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در پل شهرستان برای بازدید علاقمندان دایر است.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا