حضور گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی ۱۷ درصد افزایش یافت

ارک خبر- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروز سال جاری ۲ هزار و ۱۶۵ گردشگر خارجی به این استان سفر کردند، گفت: این آمار نشانگر افزایش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
حضور گردشگران خارجی در آذربایجان شرقی ۱۷ درصد افزایش یافت
به گزارش ایرنا، فرشاد رستمی روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان افزود: در این مدت در حدود سه میلیون و ۴۷۳ نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشت.
وی ادامه داد: در این ایام ۴۶۶ هزار و ۴۴۰ هزار نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی داشت.
رستمی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مراکز اقامتی استان در تعطیلات نوروزی اشغال بود، گفت: ۳۰ هتل، ۲۵ هتل آپارتمان، ۲۷ مهمانپذیر، ۲۷ مرکز بوم گردی و ۲۳ خانه مسافر با هشت هزار و ۷۵۲ تخت در استان وجود دارد.
وی اعلام کرد: در این مدت ۲۷۷ هزار و ۵۰۵ نفراز موزه های استان بازدید کردند که پربازدید ترین موزه های استان موزه قاجار، آذربایجان و مشاهیر بودند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی توسط این معاونت، افزود: هدف از برگزاری این دوره‌ها ارائه راهکارهای عملی برای افزایش کیفیت خدمات، ارتباط مطلوب با دریافت‌کنندگان خدمات گردشگری و فراگیری درک بهتر از نحوه ارتباطات صحیح با گردشگران است.
وی ادامه داد: آشنایی با اصول مهارت‌های فردی و ارتباطی، افزایش امنیت و رضایتمندی گردشگران و آشنایی با مفاهیم کلیدی شناخت صنعت گردشگری و میراث ‌فرهنگی از دیگراهداف برگزاری دوره های آموزشی است.
رستمی ایجاد فضایی مناسب و استفاده از ظرفیت های گردشگری استان را در راستای افزایش گردشگران ورودی داخلی و خارجی از اولویت های مهم اداره کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد .
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با یکهزار و ۸۳۰ اثر ثبت شده ملی و بین المللی جزو پنج استان برتر حوزه گردشگری ایران به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا