رشد ۳۷ درصدی نفر ساعت آموزش در شرکت گاز استان اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

رشد ۳۷ درصدی نفر ساعت آموزش در شرکت گاز استان اصفهان

بیش از ۱۳۱ هزار نفر ساعت آموزش پرسنل شرکت گاز استان اصفهان  طی سال ۹۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، بالغ بر ۴۲۶ دوره آموزشی به میزان ۱۳۱٫۷۴۴ نفر ساعت  برای کارکنان شرکت گاز استان اصفهان طی سال ۹۶ برگزار شد که این میزان نسبت به سال ۹۵ ، رشد ۳۷ درصدی داشته است.

مهندس علوی ، مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، سرانه آموزش مدیران را در سال گذشته بالغ بر ۱۳۰٫۵ ساعت بر شمرد و گفت :سال گذشته سرانه آموزش در بخش کارکنان رسمی۱۳۰٫۳ ساعت و کارکنان غیررسمی۲۷ ساعت، تعیین گردید.

وی،با اشاره به میانگین اثربخشی دوره های آموزشی بالغ بر ۸۰٫۷۸ درصد طی سال ۹۶، افزود: در این سال ۲۱۰ نفر نیز در دوره های آموزشی خارج سازمان شرکت نمودند.

مدیرعامل شرکت گاز استان، گفت: به منظور تصویب اهداف کلان و خط مشی آموزش، با تشکیل شورای آموزش،ایجاد و تجهیز کارگاه آموزشی و سایت واحد آموزش جهت برگزاری دوره های آموزشی حضوری، مجازی و انجام ارزشیابی سطح واکنش دوره های آموزشی مصوب گردید.

علوی، در خصوص برگزاری دوره های آموزشی مجازی از طریق سامانه آموزش مجازی شرکت ملی گاز ایران (IGLS) بیان داشت: با اعلام فراخوان، اطلاعات تمامی نیروهای رسمی و قرارداد مستقیم جمع آوری گردید و با ارسال به ستاد ملی گاز، حساب کاربری آنها فعال شد.

وی، افزود: در ابتدای هر فصل با اعلام فراخوان همگانی، تقویم آموزشی سه ماهه برای  تمامی کارکنان ارسال سپس درخواست های آموزشی جمع آوری شده و با تزریق در سامانه، ثبت نام فراگیران انجام می شود، فراگیران از طریق پیامک در جریان ثبت نام و مهلت های قانونی گذراندن دوره آموزشی قرار می گیرند و پس از پایان هر فصل نتایج فراگیران از سامانه استخراج، در سوابق آموزشی آنها ثبت و سپس مورد تحلیل قرار می گیرد.

وی، تصریح کرد: با توجه به نتایج خودارزیابی و ابلاغیه نظام جامع آموزش شرکت ملی گاز، واحد آموزش با تعریف ۴ پروژه و ۳ اقدام اصلاحی، نسبت به تغییر و به سازی روش های اجرایی و فرم های فرآیندی، در قالب یک برنامه یکساله، اقدام نمود.

مدیرعامل شرکت گاز استان، گفت: در برنامه نیازسنجی سال ۹۶، برای کارکنان با توجه به رده و مستقل از تخصص کاری، نیازهای آموزشی مدیریتی بر مبنای نقش مطابق ابلاغیه ستاد ملی گاز تعریف گردید و در تقویم آموزشی سال ۹۷ لحاظ شد. در این راستا با تقسیم بندی پرسنل از رده عالی تا رده سرپرستی و تزریق رده ها در نرم افزار آموزش، نیازهای آموزشی هر رده در سامانه آموزش تعریف گردید.

علوی گفت: در راستای ایجاد بستر برگزاری دوره­های آموزشی نیروهای ارکان ثالث تفاهم نامه ای با مرکز فنی حرفه ای استان اصفهان منعقد گردیده و در حال حاضر اجرای دوره های سه عنوان شغل کنتورخوان، امداد، گازبان از مردادماه آغاز می گردد و شرکت های پیمانکاری موظف هستند جهت اخذ مجوز فعالیت نیروها­ی تحت پیمان خود، گواهینامه فنی حرفه ای گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با هر سمت، توسط نیروهای زیر مجموعه خود را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا