امسال بیش از ۴ هزار مگاوات برق در اصفهان از مدار خارج شده است

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان:

امسال بیش از ۴ هزار مگاوات برق در اصفهان از مدار خارج شده است

اصفهان- مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیعبرق  اصفهان گفت: امسال در اصفهان ۴.۵ هزار مگاوات برق به خاطر خشکسالی و نرسیدن آب به ژانراتورها از مدار خارج شده و با کمبود این میزان برق مواجه ایم.

به گزارش ارک خبربه نقل از مهر، محمد مهدی عسگری ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سال گذشته ۹ هزار مگاوات برق از طریق نیروگاه های آبی اصفهان تامین شد.

وی با توصیه اکید به مردم مبنی بر اینکه ۱۰ درصد میزان مصرف برق خود را کاهش دهند، بیان داشت: در ابتدای امسال تا دو هفته اول خردادماه به خاطر بارش‌ها و هوای بهاری میزان مصرف برق مردم با میزان تولید برق همتراز بوده است و مشکلی در تامین برق نداشتیم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع شهرستان اصفهان ادامه داد: این در حالی است که از یک هفته گذشته با گرم شدن هوا، پیک مصرف که از اول تیرماه آغاز می شد، شروع و میزان مصرف برق به شدت افزایش یافت.

وی اعلام کرد: در صورتی که مردم در ایام پیک مصرف که از ساعت ۱۲ تا ساعت چهار در طول هفته به غیر از پنجشنبه در ماه تیر و مرداد است، صرفه جویی کنند، می توان تابستان بدون خاموشی را سپری کرد.

عسگری بیان داشت: بین شش تا ۱۰ درصد تفاوت میان تولید و مصرف برق است که برای جبران این میزان کسری تولید برق باید همگی دست به دست هم داده تا این زمان بحرانی را سپری کرد.

وی با بیان اینکه قطعی برق یک تهدید است، ولی می‌توان آن را به فرصت تبدیل کرد، گفت: به ازای هر کیلووات برق یک لیتر آب مصرف و ۹۰۰ گرم آلودگی تولید می‌شود، اگر بتوانیم صرفه‌جویی در مصرف برق را فرهنگ سازی کنیم علاوه بر گذر کردن از این ایام به محیط زیست و اقتصاد کشور هم کمک کرده‌ایم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه مردم در ساعات پیک مصرف برق از پمب آب و کولرهای گازی خود را کمتر استفاده کنند، اضافه کرد: پیک مصرف برق منطقه‌ای اصفهان در استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری در سال گذشته حدود چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات بوده است که امسال با پنج درصد رشد به چهار هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ می رسد و از این میزان ۹۰۰ مگاوات کمبود برق داریم که این عدد باید مدیریت شود تا بدون خاموشی بتوانیم از تابستان عبور کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا