اجرای اولین پروژه راهسازی خیر ساز در استان اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان

اجرای اولین پروژه راهسازی خیر ساز در استان اصفهان

جزئیات مسائل و موارد مطرح شده راه و شهرسازی در نشست مجمع نمایندگان استان در مجلس و مدیران ارشد دستگاه های اجرایی در شهرستان نجف آباد مطرح شد .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان در این نشست با توجه به اقدامات انجام شده در این حوزه گفت : مسیر پلیس راه علویجه یکی از مسیر های پر خطر استان است و به همین علت به جاده مرگ معروف شده است .

وی گفت :  با تامین اعتبار مالی استانی ، ملی و  همچنین از طریق سازمان راهداری ۲۵ کیلومتر از این مسیر در سال ۹۶ به بهره برداری رسیده و زیر بار ترافیک رفته که امید است ۲۰ کیلومتر باقی مانده نیز در سال جاری به اتمام برسد.

غلامی در خصوص مسیر دهق- میمه – اذان گفت:  اعتبارات این محور بطول ۳۰ کیلومتر باید از محل اعتبارات استانی و ملی تامین می شد ولی به علت کمبود اعتبارات ، این پروژه اولین پروژه راهسازی است که توسط خیرین تامین اعتبار می شود و تماما زیر نظر معاونت راهسازی اداره کل راه و شهرسازی و آزمایشگاه مکانیک خاک در حال فعالیت است .

رئیس شورای هماهنگی راه و مسکن استان در این خصوص و با توجه به انجام عملیات زیرسازی ۲۰ کیلومتر مسیر اظهار داشت: در این راستا ، اداره کل راه و شهرسازی نیز پس از تکمیل زیر سازی عملیات روکش آسفالت آن راآغاز می نماید.

مدیر کل راه و شهرسازی استان در خصوص تفویض کمیسون ماده  ۵ به شهرستان نجف آباد با رد این موضوع گفت : در هر استانی یک کمیسون ماده ۵ در مرکز استان تشکیل می شود ولی میتوان جلسات کمیته کار و کارشناسی را به شهرستان ها تفویض نمود.

حجت اله غلامی در رابطه با آزاد راه محل اتصال نجف آباد به کمربند جنوب غربی اصفهان گفت : ظرف دو ماه آینده با ۷۰ درصد سهم بخش خصوصی و ۳۰ درصد سهم  وزارت راه عملیات این پروژه آغاز می گردد.

دکمه بازگشت به بالا