شرایط بسیار سختی را برای عبور از بحران آب پشت سرگذاشتیم / چند هزار تانکر به داد فضای سبز اصفهان رسید

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

شهردار اصفهان مطرح کرد:

شرایط بسیار سختی را برای عبور از بحران آب پشت سرگذاشتیم /چند هزار تانکر به داد فضای سبز اصفهان رسید

 

شهردار اصفهان گفت: در مسئله آب زاینده رود، باید تمام مسائل از جمله گردشگری، سلامت مردم، حفظ فضای سبز و حفظ آثار تاریخی را در کنار هم در نظر گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در جلسه ای که با حضور مدیران شهری، نمایندگان سازمان ها و‌ جمعی از فعالان محیط زیست پیرامون موضوع آب تشکیل شد، با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته در بخش های مختلف شهرداری از جمله معاونت خدمات شهری و سازمان پارکها و فضای سبز نگرانی شدیدی که پیرامون تامین آب وجود داشت برای سال جاری تا حدودی برطرف شد، اظهار کرد: با این وجود این نگرانی برای سال های آینده همچنان وجود دارد و روزهای سخت تر از شرایط فعلی در پیش خواهد بود.

وی هدف مشترک همگان را تامین آب شرب سالم مورد نیاز برای مردم ذکر کرد و افزود: هیچ کس نمی تواند بگوید آب شرب به عنوان یک حق مسلم بشری در اختیار کسی نباشد و در مجموع در موضوع آب باید اولویت بندی ها را نیز در نظر گرفت تا تصمیم غلطی اتخاذ نشود.

شهردار اصفهان تأکید کرد: ایده آل این است که نه تنها رودخانه پر شود بلکه مادی های بسیار زیادی نیز که در شهر اصفهان وجود دارد از وجود آب بهره مند شوند. این موضوع باعث می شود ۵ هزار هکتار فضای سبز شهر حفظ شده و همچنین از فرونشست زمین و آسیب رسیدن به  ۵۰۰ هکتار بافت تاریخی شهر نیز جلوگیری شود که البته این موضوع از حفظ فضای سبز نیز مهمتر است.

وی افزود: امسال سخت ترین روزها بر شهرداری اصفهان گذشت. شاید بسیاری از افراد ندانند که چه اتفاقات و اقداماتی به وقوع پیوست تا فضای سبز شهر همچنان حفظ شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه حفظ زاینده رود تنها برای نگهداری فضای سبز، رونق گردشگری و حفظ میراث تاریخی نیست، گفت: جریان داشتن رودخانه در زاینده رود موجب حفظ سلامتی مردم نیز می شود. نرسیدن آب به تالاب گاوخونی باعث پراکنده شدن ریزدانه ها و به خطر افتادن سلامت مردم می شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه آبیاری ۳ هزارو ۷۰۰ هکتار و حفظ فضای سبز کار آسانی نیست، تاکید کرد: در طول ماه های گذشته چند هزار تانکر برای آبیاری فضای سبز اصفهان خریداری و به کار گرفته شد تا این فضای سبز حفظ شود.

وی بیان داشت: تصمیمات باید به گونه ای اتخاذ شود که به هویت اصلی اصفهان آسیب وارد نشود. اصفهان تنها متعلق به خودش نبوده و به همه جهان تعلق دارد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا