طرح جامع شهر اصفهان راهی به سوی استانداردسازی شهر

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

شهردار اصفهان در برنامه رادیویی سلام اصفهان مطرح کرد:

طرح جامع شهر اصفهان راهی به سوی استانداردسازی شهر   

شهردار اصفهان گفت: طرح جامع شهر اصفهان ما را به سمت داشتن شهری استاندارد حرکت می دهد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در برنامه رادیویی سلام اصفهان با اشاره به ۲۲ مهر ماه، روز جهانی استاندارد و لزوم داشتن شهر استاندارد، اظهار کرد: طرح جامع شهر اصفهان ما را به سمت شهر استاندارد می برد تا تمام امکانات شهر به منظور آسایش و آرامش مردم در اختیار همگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هفته گذشته گزارش عملکرد یکساله شهرداری به شورای شهر و مردم اصفهان تقدیم شد، تصریح کرد: در یک سال گذشته با کمک کارکنان و همکاران شهرداری و بر اساس برنامه اعلام شده، با وجود همه سختی ها امور مربوط به شهر را به پیش بردیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: چهارشنبه گذشته انتخاب سه عضو شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور برگزار شد که شهرداری اصفهان، بالاترین رأی نمایندگان تمام شهرداری های کشور را کسب کرد و امیدوارم با دعای خیر تمام شهروندان بتوانیم برای تمام شهرها و روستاهای کشور گام های اساسی برداریم.

وی اضافه کرد: طی تفاهمی که شهرداری اصفهان با اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان امضا کرده است، پنجشنبه گذشته به طور رسمی فرآیند شکل‌ گیری و تدوین اساسی ‌ترین طرح شهر یعنی طرح جامع شهر با تاکید بر مسائل و مشکلات موجود، توسعه شهر و با تاکید بر آمایش شهری آغاز شد.

نوروزی با بیان اینکه شهر اصفهان از سال ۱۳۳۰ طرح های مختلف و جامعی داشته است، افزود: به دلیل این که این طرح ها دیگر پاسخگوی نیازهای شهر نیست، طرح جدید جامع شهر با رویکرد نوین و نگاه امروزی و به صورت مسئله محور و تاکید بر آمایش شهری، توسعه پایدار و توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی،‌ اقتصادی و شهری تدوین می شود و این یک اتفاق مهم است که طی سالیان گذشته بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه این طرح با مشارکت همه ذینفعان، نخبگان، مشاوران بخش های مختلف و دانشگاهیان انجام تدوین می شود و گامی به سوی توسعه مشارکت شهروندان اصفهانی خواهد بود، گفت: این طرح نه تنها می تواند گره های کور و پیچیدگی های شهر را باز و استانداردسازی در تمام زمینه ها ایجاد کند بلکه با نگاه به حل مسائل روز، آینده مردم را برای داشتن زیست خوب و مناسب در شهر تضمین می کند.

شهردار اصفهان تاکید کرد: با اجرای طرح جامع شهر گامی به سوی توسعه مشارکت شهروندان برداشته شده و مشکلاتی که امروز مانع توسعه مطلوب شهر شده است، مرتفع می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا