قیمت نان در تبریز افزایش یافت

ارک خبر- در سکوت خبری قیمت نان دربرخی نانوایی‌هایی تبریز افزایش یافت.به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، برخی نانوایان سطح شهر تبریز اقدام به افزایش قیمت نان کردند که این افزایش بدون اعلام رسمی و در سکوت کامل صورت گرفت.

فعالان این صنف در سطح شهر تبریز با استدلال اینکه برای افزایش ۱۰ درصدی قیمت نان( هر قرص سنگگ و بربری به قیمت ۱۰۰۰۰ ریال) و دریافت مبلغ ۱۱ هزار ریالی بابت هر قرص نان سنگگ و بربری نیازمند وجوه پول خرد در نانوایی‌ها می‌باشند، با مبنا قرار دادن این تفکر با افزایش چانه( خمیر) قیمت نان را به ۱۵ هزار ریال رسانده‌اند.

البته نانوایان اظهار می‌دارند برای افزایش ۵۰ درصدی، اقدام به افزایش چانه و در واقعه خمیر مورد استفاده در هر قرص نان کرده‌اند و تا لحظه مخابره خبر مسوولان استان و تبریز در این رابطه اظهار نظری نکردند.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه در حال حاضر و با افزایش قیمت بسیاری از اقلام مصرفی سبد خانوارها، افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت نان که نهایت رقم تصویبی برای افزایش قیمت این محصول است حداقل نیازمند نظارت و کنترل نهادهای نظارتی است تا از تخلف فاحش صورت گرفته از سوی برخی جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا