ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

در راستای رونق صنعت ساخت و ساز و کاهش دغدغه تامین مسکن:

ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند

آیین امضا تفاهم نامه همکاری ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس به منظور رونق ساخت و ساز دهم بهمن ماه در هتل شیراز در شهر شیراز با حضور جمعی از مسئولین ذوب آهن اصفهان ، بانک مسکن استان فارس ، شواری شهر و شهرداری شیراز ، انجمن انبوه سازان ، اتاق بازرگانی ، بنیاد مسکن ، شرکت های ساختمانی و دست اندرکاران صنعت ساختمان استان فارس برگزار شد. این تفاهم نامه در حضور مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به امضای دکتر محسنی معاون بازرگانی این شرکت و دکتر علی کمالی مدیر شعب بانک مسکن استان فارس رسید .

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این آیین طی سخنانی به مشارکت این دو سازمان برای کاهش دغدغه های تامین مسکن اشاره نمود و گفت :  ذوب آهن اصفهان از نیم قرن گذشته در صنعت ساختمان کشور تاثیر گذار بوده و بسیاری از ساختمان ها و سازه های کشور با محصولات این شرکت ساخته شده است .

وی افزود : این شرکت ضمن تامین نیاز کشور به محصولات ساختمانی ، کیفیت خود را نیز حفظ کرده است و امروز هم در صنعت ساختمان و زیر ساخت های کشور نقش مهمی دارد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، رسالت بانک مسکن در راستای تامین مسکن مردم را بسیار مهم دانست و گفت : امیدوارم ،  مشارکت ذوب آهن در این رسالت مهم از طریق همکاری با بانک مسکن افزایش یابد .

وی یکی از اهداف مهم این تفاهم نامه را ، توسعه رابطه تولید کننده و مجموعه تامین کنندگان مالی ساخت و ساز کشور دانست و گفت : بر اساس تفاهم نامه با بانک مسکن ، کسانی که برای دریافت تسهیلات جهت ساخت و ساز به این بانک مراجعه می کنند ، برای تامین محصول فولادی مورد نیاز خود ، به ذوب آهن اصفهان هدایت می گردند .

مهندس یزدی زاده تصریح کرد : این تفاهم نامه و توسعه همکاری ، قطعاً مزایای بسیاری برای طرفین و همچنین صنعت ساختمان دارد و برای تمامی استان های کشور قابلیت تعمیم دارد .

دکتر علی کمالی رئیس شعب بانک مسکن استان فارس نیز در این آیین با اشاره به اینکه بانک مسکن بیش از ۵ میلیون خانوار ایرانی را خانه دار کرده است ، گفت : بخش مسکن یکی از بخش های مهم اقتصاد کشور است که یک دهم اشتغال کشور ، یک پنجم تسهیلات بانکی و یک چهارم سرمایه کشور را به خود اختصاص می دهد ، ضمن اینکه ۳۰ درصد بودجه خانوار در بخش مسکن مصرف می شود .

وی هدف اصلی این تفاهم نامه را توسعه ارتباط بین سازندگان مسکن ، بانک مسکن به عنوان متولی تامین مالی مسکن و ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی کشور ذکر کرد و گفت : ذوب آهن ، از قدمت نیم قرنی برخوردار است و علاوه بر آنکه تنها تولید کننده ریل کشور می باشد ، محصولات ساختمانی آن به لحاظ کیفیت در کشور حرف اول را می زند و از  تمامی استانداردهای جهانی برخوردار است .

رئیس شعب بانک مسکن استان فارس ، تفاهم نامه با ذوب آهن را به سود هر دو سازمان و موجب کمک به اشتغال زایی و رونق تولید دانست و گفت : استان فارس به دلیل  وضعیت خوب آب و هوا و برخورداری از بالاترین سطح در حوزه های درمانی ، پزشکی و آموزشی ، شرایط مناسبی برای توسعه صنعت ساختمان دارد.

مهندس فروتن رئیس انجمن انبوه سازان استان فارس نیز طی سخنانی ضمن استقبال از این تفاهم نامه گفت : انجمن انبوه سازان استان فارس ، برای هرگونه همکاری در جهت اجرای موفق این تفاهم نامه ، آمادگی دارد .

شایان ذکر است همزمان با آیین مذکور ، همایش راهکار های رونق صنعت ساخت و ساز نیز با مشارکت ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس برگزار شد که در این همایش دکتر جمشید پژویان ، اقتصاد دان ، استاد دانشگاه و رئیس سابق شورای رقابت به عنوان سخنران ویژه ، در خصوص وضعیت اقتصادی کشور و چشم انداز صنعت ایران سخنرانی نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا