بولتون همچنان در شیپور ایران هراسی می دمد

ارک خبر- مشاور امنیت ملی کاخ سفید به اقدام یکجانبه دولت ترامپ در لغو معافیت های نفتی کشورهایی که از ایران نفت خریداری می کنند، اشاره و ادعا کرد که تهران یا باید رفتار خود را تغییر دهد یا هزینه اقداماتش را بپردازد.
بولتون همچنان در شیپور ایران هراسی می دمد
به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک رشته پیام توئیتری نوشت: تحت رهبری رئیس جمهوری (ترامپ) اقدام های بی سابقه ای برای اعمال فشار حداکثر علیه ایران انجام داده ایم. ما همه معافیت ها برای نفت ایران را لغو می کنیم تا بزرگترین منبع درآمد این کشور را قطع کنیم.
بولتون مدعی شد که اعلان امروز در کنار شناسایی سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی خارجی اراده آمریکا را برای تهران روشن تر می کند.
وی ادعا کرد که تهران بداند که یا باید اکنون رفتار خود را تغییر دهد یا به پرداخت هزینه رفتار بی ثبات کننده خود ادامه دهد که فقط به مردم ایران آسیب می زند.
ساعتی پیش مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با وجود نگرانی جامعه جهانی ازاختلال در بازار نفت، اقدامات جدید علیه مردم ایران ولغو معافیت ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را اعلام کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته ضمن اعلام خروج کشورش از برجام، تحریم های رفع شده توسط این توافق را علیه مردم ایران بازگرداند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا