ارسال ۱۱۰ اثر به سومین جشنواره شعر و‌ موسیقی عاشقیلار ارسباران

ارک خبر- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورزقان گفت: تاکنون ۷۰ اثر در بخش شعر و ۴۰ اثر در بخش موسیقی عاشیقلار به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مجتبی صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، گفت: در این جشنواره بیش از ۷۰ هنرمند از شهرستان های ورزقان، اهر، جلفا، کلیبر، هوراند، هریس و خداآفرین آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

وی افزود: پس از مرحله بازبینی و داوری آثار در بخش شعر به سه اثر منتخب و یک اثر برگزیده هدیه نقدی و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: در بخش موسیقی پس از بازبینی آثار، ۱۰ گروه نخست به مرحله نهایی راه پیدا کرده که با حضور داوران در روز برگزاری جشنواره بصورت اجرای زنده به سه گروه منتخب اول تا سوم و همچنین یک نفر در هنرنمایی تک ساز جوایز نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا و تجلیل خواهد شد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورزقان گفت: شناسایی هنرمندان برجسته، حفظ آداب و رسوم منطقه ارسباران، آشنایی با موسیقی های بومی و محلی و شناساندن مناطق زیبای ارسباران از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی اظهارکرد: اختتامیه این جشنواره که قرار بود در‌ ۲۸ فروردین ماه امسال برگزار شود به دلیل استقبال هنرمندان، نویسندگان و شاعران منطقه ارسباران تمدید شد.

وی افزود: این جشنواره با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، هنرمندان و عموم‌ مردم‌ در روز سه شنبه، دهم اردیبهشت ماه، در سالن همایش اداره فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی ورزقان برگزار می شود.

گفتنی است؛ جشنواره مذکور به صورت منطقه ای در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به میزبانی شهرستان ورزقان برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا