افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه اعمال می شود

ارک خبر- سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: تلاش می شود افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه سال جاری اعمال شود با این میزان افزایش ماهانه هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان و سالانه ١٧ هزار میلیارد تومان به هزینه های تامین اجتماعی اضافه می شود.
افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه اعمال می شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمد حسن زدا روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: تلاش می شود مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان هم در اردیبهشت ماه پرداخت شود اما اگر هزینه های مورد نیاز تامین نشد، ماه های بعد این مابه التفاوت پرداخت خواهد شد.
وی درباره تعیین حقوق بازنشستگان حداقل بگیر و سایر بازنشستگان نیز گفت: شورای عالی کار تعیین حداقل بگیران را مشخص کرده است و تامین اجتماعی برای سایر سطوح برنامه ریزی می کند، اما امسال کانون بازنشستگان کشوری برای ما در این زمینه پیشنهاد دادند که پنج سناریو هم خود تامین اجتماعی دارد.
زدا اضافه کرد: در نهایت پیشنهاد کانون بازنشستگان را که یکی از پنج سناریوی سازمان تامین اجتماعی بود، اخذ کردیم. اگر مصوبه هیات وزیران را هم بگیریم، افزایش حقوق بازنشستگان را از اردیبهشت ماه آغاز می کنیم. بر این اساس میزان افزایش حقوق بازنشستگان ١٣ درصد به اضافه ٢۶٠ هزار تومان است.
وی درباره ٣۶،۵ درصد حقوق حداقل بگیران که در سال جاری افزایش می یابد، اظهار داشت: اگر یک فردی یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان حقوق گرفته باشد، در سال ٩٨ حقوق این فرد به یک میلیون و ۵٠٠ هزار تومان می رسد.

* دایرشدن درمانگاه سیار تامین اجتماعی برای امدادرسانی به سیل زدگان
زدا به موضوع سیل هم اشاره و تصریح کرد: در شروع سال جدید با سیل مواجه شدیم که سازمان تامین اجتماعی در بخش سیل دو تکلیف امدادی با ایجاد درمانگاه سیار و توزیع دارو را داشت و در درمانگاه پلدختر همکاران درمانی خرم آباد همکاری داشتند. عملیات دیگر توجه به افرادی است که شغل خودشان را از دست دادند و کسانی که به خاطر سیل دچار جریمه پرداخت شدند که تمام اینها برنامه ریزی شده است و فرصت مجدد به آنها برای استفاده از امکانات داده می شود.
وی ادامه داد: جریمه های بیمه ای آنها بخشوده می شود، نوبت کمیسیون پزشکی آنها دوباره برقرار می شود، در بخش بیمه بیکاری تفاهم نامه ای با وزارت کار داریم تا از روز اول پرداخت مقرری بیمه بیکاری را داشته باشیم.
زدا افزود: تا رسیدن به نقطه مطلوب این امر را پیگیری می کنیم و متاسفانه ٣٠ نفر از پرسنل تامین اجتماعی منازل خود را یا از دست داده اند یا نیاز به بازسازی دارند.
وی درباره طلب سازمان تامین اجتماعی و اینکه چگونه از سوی دولت پرداخت شود، تصریح کرد: به استناد بند «و» تبصره ۵ بودجه سال ٩٧ قرار است ۵٠ هزار میلیارد تومان از این طلب از سوی دولت پرداخت شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: دولت از تامین اجتماعی خواسته تا برنامه های خود را اعلام کند که البته این رقم را نقدی به ما نمی دهند بلکه از طریق خوراک پالایشگاه و تهاتر است که در تامین اجتماعی چندین پیشنهاد را تنظیم کرده ایم و امروز با دولت جلسه ای داریم تا به سمت نهایی شدن برویم.
وی ادامه داد: امیدواریم در سال ٩٨ نیز این ۵٠ هزار میلیارد تومان از سوی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود.
زدا درباره طلاق های صوری گفت: در قانون این موضوع نیامده است اما بخشنامه ای داریم که اگر مشخص شود با این مشکل مواجه هستیم، برخورد می شود تا جلوی پرداخت ها گرفته شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا