انتشار آگهی دستگاه های دولتی در مدار قانون قرار می گیرد

ارک خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: طبق قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب مجلس شورای اسلامی، توزیع و نشر آگهی‌های دولتی به صورت متمرکز بر عهده‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و این امر در استان‌ها از طریق ادارات کل انجام می‌گیرد.
انتشار آگهی دستگاه های دولتی در مدار قانون قرار می گیرد
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمد محمدپور در نشست اعضای هیات مدیره‌ انجمن مدیران مسئول مطبوعات استان، اظهار داشت: با توجه به اهمیت حمایت از نشریات و نگرش عادلانه به آنها، با تمام ارگان‌های دولتی مکاتبه کرده و با همراهی اداره کل بازرسی آذربایجان‌شرقی، توزیع و نشر آگهی های اغلب دستگاه های دولتی از سال ۱۳٩٧ توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و امسال نیز این روند استمرار می یابد.
وی،‌ افزود: در دوازده روز نخست کاری مطبوعات در سال جاری آگهی های توزیع شده در میان نشریات استان به رقم بی‌سابقه‌ ٢٧٩ میلیون تومان رسیده که رقم قابل توجهی است.
محمدپور ادامه داد: در سال ١٣٩٧ مبلغ ۲ میلیارد و ۶٠٠ میلیون تومان آگهی بین مطبوعات استانی و نمایندگی‌های مطبوعات کشوری توزیع شد که از این میزان یک میلیارد و ٨۶٠ میلیون تومان آگهی در میان ۱۶ روزنامه‌ استانی و ۶۵۴ میلیون تومان بین ۵٣ دفتر سرپرستی مطبوعات و ٩۶ میلیون تومان بین هفته نامه‌های استان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: در سال ١٣٩۶ نیز افزون بر یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان آگهی از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع شده بود که در مقایسه‌‌ بین سال ۱۳٩۶ و ۱۳٩٧ این رقم افزایش ۱٫۱ درصدی داشته است.
محمدپور اظهار امیدواری کرد: تمامی دستگاه ها، شرکت‌ها و موسسه های دولتی یا غیردولتی که از بودجه‌ عمومی استفاده می‌کنند مطابق قانون، آگهی‌های خود را از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توزیع و نشر دهند.
/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا