استاندار : حوزه دیپلماسی آذربایجان شرقی دچار کاستی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: حوزه دیپلماسی این استان دچار کاستی است و باید این نقصان برطرف شود.

محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری دهمین اجلاس رشد و توسعه شهری و حفاظت از بافت تاریخی در حوزه اوراسیا، افزود: همچنان که پیشتر اعلام کرده‌ام، تبریز باید به پایتخت دیپلماسی منطقه تبدیل شود و تمامی نواقص موجود بر سر راه تحقق این هدف توسط مسئولان امر شناسایی و رفع شود.

وی برگزاری رویدادهای بین‌المللی در ایران را در شرایطی که دشمنان جمهوری اسلامی برای انزوای آن تلاش می‌کنند، مؤثر خواند و اظهار داشت: برگزاری رویدادهای بین‌المللی در تبریز می‌تواند جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان شرقی را در کانون توجه کشورهای جهان قرار دهد که در این خصوص باید تدابیر مناسب و کاربردی اتخاذ شود.

پورمحمدی یادآوری کرد: برگزاری رویدادهای بین‌المللی در تبریز از جمله اجلاس رشد و توسعه شهری اوراسیا، ایران را در کانون توجه جهانی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری این رویداد علمی از ۲۸ مرداد تا ۸ شهریور امسال در تبریز، ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی دست‌اندرکاران اجرایی این اجلاس با رعایت استانداردهای بین‌المللی و در شأن و جایگاه خطه آذربایجان برگزار شود.

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی استان در برگزاری این اجلاس علمی تاکید و اضافه کرد: متولیان اجرایی برنامه باید برای غنی سازی محتوایی و علمی این اجلاس تلاش کنند.

پورمحمدی بر لزوم توجه علمی به رشد و توسعه شهری در تبریز به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت ارشد استان و تدوین استراتژی مؤثر شهری در این حوزه تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا