توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان تسریع شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی توسعه فناوری‌های نوین را از جمله اولویت‌های مهم دولت عنوان کرد و گفت: توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان تسریع شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا قاسم‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با موضوع بررسی زمینه‌های توسعه فناوری‌های نوین، گفت: توسعه فناوری‌های نوین از مؤلفه‌های اصلی رقابت و صادرات در دنیای کنونی است و این موضوع، حرف اول را در شکوفایی و توسعه اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه ایفا می‌کند.

وی افزود: بر این اساس باید بیش از پیش به این موضوع توجه کرده و از راهکارهای سنتی توسعه اقتصادی به سمت شیوه‌های مدرن و علمی حرکت کنیم.

قاسم‌زاده در ادامه با تبیین نقش بخش خصوصی و دولت در مسیر توسعه فناورانه و فعالیت‌های دانش‌بنیان در جامعه عنوان کرد: هم مسئولان دولتی و هم بخش خصوصی باید آشنایی کامل نسبت به موضوعات این حوزه داشته و با افزایش تعامل و ارتباطات با یکدیگر، حرکت به سمت توسعه فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه را سرعت ببخشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: هرگونه نقص و عدم آشنایی هر یک از بخش‌های دولتی و خصوصی در این بخش، می‌تواند باعث عدم تعیین فرآیند صحیح در مسیر اهداف تعیین شده باشد.

قاسم زاده بر ضرورت برگزاری برنامه‌هایی همچون میزگردهای مشترک بخش دولتی و بخش خصوصی برای رسیدن به یک گفتمان مشترک و تدوین سازوکار مشخص در مسیر فعالیت‌های دانش بنیان و فناورانه تاکید کرد و ادامه داد: باید این امکان در استان فراهم شود که هم افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و هم افراد باتجربه و متخصص فاقد تحصیلات دانشگاهی بتوانند ایده‌های خود را در یک بستر مشخص، معرفی کرده و دولت و بخش خصوصی نیز برای تجاری‌سازی آن همکاری کنند.

وی همچنین با اشاره به وظایف معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، از آغاز سفرهای منظم و مستمر تیم کارشناسی استانداری به شهرستان‌ها و بخش‌های کم‌برخوردار استان برای شناسایی منابع و تلاش برای ایجاد توسعه متوازن مناطق خبر داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا