واشنگتن: فشار حداکثری علیه ایران ادامه می‌یابد

نماینده آمریکا در سازمان ملل روز جمعه گفت که کارزار فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ «کلی کرفت» نماینده آمریکا در سازمان ملل روز جمعه گفت که واشنگتن به کارزار «فشار حداکثری» علیه ایران ادامه می‌دهد.

به گزارش سی‌بی‌اس،‌ وی در ادامه سخنانش مدعی شد که ایران همچنان امنیت خاورمیانه را تهدید می‌کند و ادامه حمایت ایران از حزب‌الله لبنان چالش برانگیز است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین گفت که واشنگتن ابزارهای دیگری برای به کارگیری علیه ایران در اختیار دارد.

آمریکا اردیبهشت ماه گذشته پس از خروج  از توافق هسته‌ای با ایران، سیاست فشار حداکثری علیه ایران را در پیش گرفت. 

آمریکا در همین راستا تلاش کرد تا فروش نفت ایران را به صفر برساند و کشورهایی را که به داد و ستد با ایران می‌پرداختند تهدید به تحریم کرد.

با وجود آنکه آمریکا مدعی است که این تحریم‌ها برای مجبور کردن ایران به مذاکره مجدد درباره برنامه هسته‌ایش و نه مردم این کشور بوده اما پس از تحریم‌های آمریکا در اردیبهشت ماه سال گذشته، ورود کالاهای انسانی نظیر دارو و ما یحتاج درمانی نیز با مشکل مواجه شده و مقامات ایران بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند اما شرکت‌های بین‌المللی تامین کننده این کالاهای انسانی، تحریم‌های آمریکا را دلیل عدم فروش و ارسال این کالاها به ایران اعلام کرده‌اند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه سخنانش به موضوع سوریه نیز اشاره کرد و گفت که نظام (بشار) اسد به دلیل اقداماتش در سوریه مورد بازخواست قرار خواهد گرفت و نمی‌توان رفتار ایران در سوریه را توجیه کرد.

وی همچنین مدعی شد که کشورش به میلیون‌ها آواره سوری که در مرز این کشور با ترکیه مستقر هستند کمک رسانی خواهد کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا