راه‌های آذربایجان‌شرقی باز و لغزنده است

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود بارش برف از صبح امروز تمامی راه‌های اصلی و فرعی استان باز بوده ولی لغزنده است.

غلامرضا رسول زاده، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان کنونی در تمامی راه های اصلی، شریانی، فرعی و روستایی استان بارش برف و کولاک در جریان بوده و بارش به صورت پراکنده تا امشب ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به افت دید در پی بارش برف، بروز پدیده مه و کولاک در جاده های استان، رانندگان برای تردد سرعت مطمئنه و قوانین رانندگی را رعایت کرده و احتیاط کنند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون تردد در کلیه راه های استان به صورت عادی و روان در جریان بوده و در مناطق کوهستانی و گردنه ها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

رسول زاده، ادامه داد: هم اکنون عوامل راهداری این اداره کل در قالب ۹۰ گروه با استقرار در ۵۱ راهدارخانه و با استفاده از حدود ۴۰۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین در حال برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی راه های استان هستند.

وی یادآوری کرد: با توجه به لغزنده بودن جاده های استان به ویژه در مناطق کوهستانی، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت خودروی خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.  

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا