اصفهان دارای خط پرواز اختصاصی می شود

حمیدرضا عظیمیان خبر داد:

اصفهان دارای خط پرواز اختصاصی می شود

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از راه اندازی خط پرواز اختصاصی تا پایان نیمه اول سال ۹۹ در اصفهان خبر داد.

به گزارش ارک خبربه نقل ازموج: حمیدرضا عظیمیان در جمع اصحاب رسانه گفت: راه اندازی خط پرواز اختصاصی در اصفهان در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت فولادمبارکه در هیئت مدیره تصویب شده و به زودی در اصفهان عملیاتی و اجرایی می شود.

وی بیان داشت: شرکت فولاد مبارکه انتفاعی از راه اندازی این خط ویژه  نمی برد، اما به آرزوی چند  دهه ای در استان اصفهان برای مجهز شدن اختصاصی این استان به خطوط هوایی جامه عمل می پوشاند.

عظیمیان ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه سهم ۱درصدی درتولید ناخالصی ملی و سهم ۵ درصدی در تولید ناخالص در بخش صنعت را داراست.

 وی گفت: شرکت فولاد مبارکه با  تامین ۲۸۰۰ کالا و ۱۰۰۰کارخانه بصورت مستقیم و ۳۰۰۰کارخانه غیر مسقیم همکاری و فعالیت می کند.

 مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اضافه کرد: ارزش شرکت بیش از ۸۴ هزار میلیارد تومان است که ارزش بازاری آن بیش از ۱۱۰هزار میلیارد تومان است.

 عظیمیان با اشاره به ظرفیت گروه فولاد مبارکه گفت: ۷/۲میلیون تن در مبارکه و ۱/۶میلیون تن در سبا و ۱/۵ملیون تن در هرمزگان و ۸۰۰هزارتن آهن اسفنجی در سفید دشت و ۴۰۰هزار تن در ورق خودرو چهار محال و ۱۵۰هزار تن ورق گالوانیزه در فولاد امیر کبیر کاشان و طرح ۵میلیون تن کنسانتره در سنگان تولید می شود.

وی اعلام کرد: شرکت فولاد مبارکه بزرگترین تولید کننده ورق های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا و بزرگترین آهن اسفنجی در جهان است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه افزود: شرکت فولاد مبارکه با کسب جایزه طلایی بنیاد کیفیت اروپا و همچنین کسب رتبه یازدهم شرکت برتر دانشی آسیا در کنار شرکت هایی برتر همچون تویوتا و… است.

عظیمیان گفت: طرح نورد گرم ۲ در دوسال آینده به بهره برداری می رسد و با اجرای آن کشور از هرنوع فولاد بی نیاز می شود و باعث ارزش افزوده بالاتر و جلوگیری از خام فروشی می‌شود.

وی ادامه داد: فولاد مبارکه با احداث نورد گرم ۲ در آستانۀ یک کار بسیار بزرگ است که موفقیت‌های حداکثری و حتی در کورس رقابت جهانی ماندن شرکت را تضمین می‌کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: در این شرایط سخت اقتصادی که جامعۀ ما به‌شدت به رونق تولید و افزایش امید نیاز دارد، به‌طورقطع احداث نورد گرم۲ خواهد توانست این دو مأموریت بزرگ را به انجام رساند، چراکه طی اجرای فرایند، نیروی انسانی زیادی در قالب پیمانکاران و شرکت‌های سازنده و تأمین‌کنندۀ خدمات و قطعات به کار گرفته خواهند شد.

وی اضافه کرد: نورد گرم شمارۀ ۲ توسعۀ جدیدی در شرکت فولاد نیست، بلکه تکمیل طرح شهید خرازی است که به نام سردار سرافراز شهید سپهبد قاسم سلیمانی مزین شده است.

عظیمیان خاطر نشان کرد: در سال گذشته موضوع تأمین الکترود برای شرکت فولاد مبارکه به یک بحران تبدیل اما به لطف خداوند، الکترود موردنیاز تأمین شده و شرکت بدون وارد آمدن هیچ‌گونه توقف به خطوط تولید از بحران یادشده خارج شد و از این حیث در وضعیت امنی قرار گرفت.

وی ادامه داد: اگر معدن‌کاران تمرکز خود را بر اکتشاف و استخراج بیشتر گذاشته بودند، چنین مشکلی برای کشور وفولادسازان پیش نمی‌آمد، بنابراین برای تأمین مواد اولیه باید تلاش شبانه‌روزی و ویژه داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: فولاد مبارکه در تولید فولاد از دنیا عقب نیست، ولی در تولید ورق ۱۲سال عقب هستیم که با اجرای طرح نورد گرم ۲ این مهم مرتفع میشود و باید در دهه ۸۰ در طرح توسعه ۵میلیون تن شهید خرازی انجام میشد که تاکنون انجام نشده بود.

حمیدرضا عظیمیان گفت: شرکت فولاد مبارکه از ابتدای شروع فعالیت تاکنون بیش از ۲۰میلیون تن فولاد صادرات داشته است و سهم ۸میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

وی اضافه کرد: ۹۹۷قطعه در فولاد مبارکه بومی سازی شده است و از خروج ۱۰میلیون یورو ارز جلوگیری شده است در مجموع ۳۸۵۰قطعه تاکنون بومی سازی شده است.

 عظیمیان گفت: شرکت فولاد مبارکه با افزایش سرمایه ۲۱ هزار میلیاردی  بعنوان بزرگترین شرکت بورسی ثبت شده در کشور محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: در سال ۹۱ برداشت آب از زاینده رود ۴/۲ متر مکعب بوده که در حال حاضر به ۲/۷۵متر مکعب رسیده و جمعا ۲۰میلیون متر مکعب برداشت می شود که فقط سهم یک درصدی برداشت را از آب رودخانه زاینده رود داریم.

حمیدرضا عظیمیان در پایان از برگزاری نمایشگاه دائمی بومی سازی فولاد مبارکه در شهر اصفهان با حضور وزیر صمت خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا