شمار مبتلایان کرونا به ۱۹۷۶ نفر رسید/ کرونا در حال گسترش سریع مردم هشدارها را جدی بگیرند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با شناسایی ۷۹مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یک هزار و ۹۷۶ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی، امشب در گفت‌وگوی زنده خبری به تشریح آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با شناسایی ۷۹مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یک هزار و ۹۷۶ نفر رسید.

وی افزود: از مجموع بستری‌ها یک هزار و ۱۲۵ نفر بهبود یافته‌ و مرخص شده‌اند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه امروز روز جوان است و می‌توانند نقش‌آفرینی کنند، گفت: شاید یک جوان مبتلا شود ولی درمان هم یابد ولی این جوان می‌تواند ناقل به خیلی‌ها شود از این‌رو جوانان بسیار مراقب باشند.

وی خاطرنشان کرد: واقعا متاسف هستم که خبرهای خوبی را در این روزها نمی‌دهیم و حتی شهدای مدافع سلامت هم داریم.

صومی با اشاره بر اینکه همزمان با فاصله‌گذاری هوشمند تصمیم به اخذ آزمایش  از افرادی که با علائم سرپایی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، گفت: آزمایش این افراد در ۲۴ ساعت نخواهد بود و احتمالا تا ۴۸ ساعت طول خواهد کشید.

وی با تاکید بر اینکه این روند شیوع در استان حاکی از آن است که ویروس در استان فعال می‌باشد، گفت:  متاسفانه برخی از افراد نیز در مقابل ویروس مقاومت نکرده و جان خود را از دست می‌دهند.

صومی با اشاره بر اینکه شهرستان‌هایی که قبلا هم اعلام شده، همچنان بیشترین شیوع ویروس را دارد، گفت: متاسفانه هر جا که گسترش می‌یابد این امکان را فراهم می‌کند که  از این فرد به فرد دیگر به راحتی منتقل شود.

وی متذکر شد: با فاصله‌گذاری هوشمند مطرح شده و رعایت  بهداشت می‌توان بر ویروس غلبه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا