موافقت فیفا با تعویق یک ساله جام جهانی فوتسال

با اعلام یک سایت آرژانتینی، فیفا با پیشنهاد لیتوانی برای تعویق یک ساله جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ موافقت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قرار بود تا روز گذشته فیفا به صورت رسمی تصمیم خود را مبنی بر برگزاری یا تعویق مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ اعلام کند، هنوز این اتفاق رخ نداده است. طبق برنامه، این بازی‌ها باید از ۱۲ سپتامبر تا ۴ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی لیتوانی برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است.

سایت آرژانتینی «pasionfutsal» در همین ارتباط اعلام کرد که جام جهانی فوتسال سال آینده در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و این بازی‌ها یک سال به تعویق افتاده است.

این سایت نوشت: «باتوجه به همه گیری ویروس کووید -۱۹، واقعیت این است که جام جهانی فوتسال در زمان مقرر برگزار نمی‌شود. فدراسیون لیتوانی به فیفا پیشنهاد کرده است که این مسابقات در همان تاریخ سال بعد برگزار شود و این اتفاق تا ساعاتی دیگر رسمی خواهد شد {…} طبق اطلاعات ما کمیته اجرایی فیفا پیشنهاد لیتوانی را برای برگزاری مسابقات در همان ماه اما در سال ۲۰۲۱ پذیرفته است.»

همچنین «ادگار استانکویوسیوس» دبیر کل فدراسیون فوتبال لیتوانی هم چند روز پیش در مصاحبه با سایت «۱۵min» اعلام کرده بود که لیتوانی مرتب با فیفا در ارتباط است و منطقی است که مسابقات جام جهانی به سال آینده موکول شود. وی گفته بود: «بهترین زمان برگزاری جام جهانی برای ما سپتامبر ۲۰۲۱ است.»

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات انتخابی جام جهانی هنوز در قاره آسیا و آمریکا برگزار نشده است و دیدار پلی آف انتخابی جام جهانی در قاره اروپا هم باقی مانده است.

تعویق جام جهانی فوتسال یکی از اتفاقاتی است که کمیته فوتسال و اعضای کادر فنی تیم ملی ایران هم از آن استقبال می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا