هفته آینده با حضور وزیر بررسی می شود

بررسي چگونگي گذرموفق از پيك و تابستان بدون خاموشي / معرفي و تقدير از كم مصرف ترين استان ها در حوزه برق

 

بررسی چگونگی گذرموفق از پیک و تابستان بدون خاموشی / معرفی و تقدیر از کم مصرف ترین استان ها در حوزه برق

همزمان با متعادل شدن مصرف برق و اجرای موفق برنامه های مدیریت بار، رویداد گذر از پیک و تابستان بدون خاموشی با حضور وزیر نیرو برگزار می شود.

به گزارش ارک خبر؛  این رویداد که با حضور دکتر رضا اردکانیان و در مرکز پایش صنعت برق برگزار خواهد شد، ضمن ارائه برنامه های اجرا شده به منظور مدیریت بار در پیک برق امسال و آثار هر کدام از برنامه ها در این موفقیت، از از استانداران و تلاشگران عرصه برق نیز تقدیر خواهد شد.

براساس این گزارش ، در این رویداد، مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر به ارائه جزئیاتی از نحوه عملکرد واحدهای صنعت برق خواهند پرداخت.
برپایه این گزارش، در اوج مصرف ا مسال، اجرای برنامه های مدیریت پیک بار باعث کاهش ۵ هزار و ۶۰۰ مگاواتی نیاز مصرف شد که در تاریخ صنعت برق بی سابقه است.
پیک برق امسال (بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده) امسال در تاریخ ۳۱ تیرماه به میزان ۵۸ هزار و ۵۲۵ مگاوات رخ داد و در صورتی که برنامه های مدیریت بار به اجرا در نمی آمد، مصرف بالای برق منجر به ایجاد محدودیت هایی برای کشور می شد.
این گزارش همچنین حاکی از آن است که همه کارکنان صنعت برق در روزهای گرم سال، بدون وقفه  و با وجود شیوع بیماری کرونا، تلاش شبانه روزی برای تامین برق همه مناطق کشور انجام دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا