رقابت بیش از ۶۸ هزار داوطلب در آزمون سراسری ۹۹ در آذربایجان‌شرقی

ارک خبر-کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ با رقابت 68 هزار و 914 داوطلب در آذربایجان‌شرقی در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریورماه همزمان در سراسر کشورمان در این استان برگزار می‌شود.

ارک خبر-کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ با رقابت ۶۸ هزار و ۹۱۴ داوطلب در آذربایجان‌شرقی در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریورماه همزمان در سراسر کشورمان در این استان برگزار می‌شود.

رقابت بیش از ۶۸ هزار داوطلب در آزمون سراسری ۹۹ در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کنکور امسال با حضور ۶۸ هزار و ۹۱۴ داوطلب در آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود و این آزمون در تبریز با حضور ۳۲ هزار و ۸۹۰ نفر در ۶ حوزه امتحانی شهرستان تبریز برگزار می‌شود.

آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در دانشگاه تبریز نیز با رقابت ۸ هزار و ۹۸۴ داوطلب در پنج گروه آموزشی در چهار روز متوالی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

این آزمون در سال‌جاری در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، هنر، علوم تجربی، زبان‌های خارجی و علوم انسانی در ۲۹ حوزه امتحانی در ۱۹ شهرستان استان آذربایجان‌شرقی همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

همین گزارش حاکی است؛ پنجاه و هفتمین آزمون سراسری با حضور یک‌میلیون و ۱۴۶ هزار داوطلب در ۳ هزار و ۳۰۰ حوزه امتحانی برگزار می‌شود که از این تعداد ۵۸ درصد را خانم‌ها و ۴۲ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند که نتایج اولیه آزمون سراسری هفته اول مهرماه منتشر می‌شود و بعد از انتخاب رشته داوطلبان، هفته اول آبان‌ماه نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد، داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۳۰ مرداد، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه ۳۱ مرداد و داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در صبح شنبه یکم شهریورماه برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا