آزمایش بالینی واکسن آکسفورد متوقف شد

در پی گزارش یک رخداد نامطلوب شدید در جریان مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای آکسفورد، این فرایند متوقف شده است.

به گزارش ارک خبر به نقل از دیلی میل، مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ که در دانشگاه آکسفورد و با کمک شرکت آسترا زنکا توسعه یافته، به دلیل گزارش یک «رخداد نامطلوب شدید» در انگلیس متوقف شده است.

«رخداد نامطلوب شدید» در حقیقت واکنش به واکسن یا دارو است که خطری برای زندگی فرد به حساب می‌آید و احتمالاً وی باید در بیمارستان بستری شود.

هنوز به طور دقیق ماهیت رخداد مذکور و زمان آن به طور دقیق مشخص نیست، اما یکی از افراد آگاه در این باره به استات نیوز اعلام کرده فردی که دچار عوارض شده در حال بهبود است.

سخنگوی شرکت آسترازنکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد فرایند استاندارد بررسی این شرکت متوقف شده تا اطلاعات مربوط به ایمنی بررسی شود.

البته وی این توقف را اقدامی روتین دانست که در صورت بروز بیماری بدون دلیل در یکی از آزمایش‌ها و برای اجرای تحقیقات انجام می‌شود.

هرچند توقف فرایند آزمایش‌های بالینی پدیده عجیبی نیست اما در کل ضربه‌ای به امیدهای کارشناسان برای آماده سازی واکسن طی ماه‌های آینده است. این درحالی است که بسیاری از کارشناسان از جمله سازمان جهانی بهداشت واکسن مذکور را کاندیدای اصلی پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا در سراسر جهان می‌دانستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا