مسکن یکی از ابعاد مهم توانمندسازی مددجویان است

رئیس کمیته امداد، مسکن را یکی از ابعاد مهم توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: خانه‌دار کردن خانواده‌های تحت حمایت نقش زیادی در خودکفایی آنان خواهد داشت.

به گزارش ارک خبربه نقل از مهر،سیدمرتضی بختیاری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت مسکن میان کمیته امداد، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: براساس این تفاهم‌نامه، ۲ هزار واحد مسکونی برای مددجویان و نیازمندان استان مرکزی احداث خواهد شد که از این تعداد هزار واحد ویژه خانواده‌های تحت حمایت امداد و هزار واحد نیز به خانواده نیازمند اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: اعتبار ساخت این واحدهای مسکونی از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شده و وظیفه ساخت و ساز نیز برعهده کمیته امداد و بنیاد مسکن است.

رئیس کمیته امداد همچنین از تحویل ۹۱۷ واحد مسکونی به مددجویان استان مرکزی خبر داد و تصریح کرد: از مجموع این واحدها تعداد ۸۱۵ واحد در قالب بازسازی منازل تخریب شده بر اثر سیل انجام شد و ۱۰۲ واحد نیز مربوط به توافقنامه سال ۹۸ برای مددجویان استان مرکزی ساخته یا خریداری شده است.

بختیاری با بیان اینکه برای ساخت ۹۱۷ واحد مسکونی مددجویان در استان مرکزی در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، اضافه کرد: در این زمینه باید از همکاری استاندار، نمایندگان مجلس، نهادها و دستگاه‌های مختلف مرکزی و تمام خیران استان تشکر کنم.

رئیس کمیته امداد، مسکن را یکی از ابعاد مهم توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: خانه‌دار کردن خانواده‌های تحت حمایت نقش زیادی در خودکفایی آنان خواهد داشت.

در این مراسم همچنین محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه با تقدیر از اقدامات کمیته امداد برای رفع مشکل مسکن مددجویان گفت: دولت در این زمینه در کنار کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی بوده و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

معاون رئیس‌جمهور ساخت مسکن نیازمندان را سیاست اصولی دولت عنوان کرد و افزود: منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد و خانواده‌های نیازمند استان مرکزی تا هشت ماه آینده به بهره‌برداری رسیده و تحویل خانواده‌ها خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا