بقاع شاخص اصفهان میزبان برنامه های دهه فجر

به گزارش ارک خبر:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان از برگزاری مراسم دهه فجر امسال به صورت ویژه خبر داد و گفت : در ۲۰بقعه شاخص استان برنامه فجر انقلاب با نام فجر فاطمی اجرا می شود

حجت‌الاسلام و المسلمین  روح الله بیدرام با بیان اینکه اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل رهبری امت در برنامه های دهه فجر لحاظ شده است ،گفت : در  اجرای برنامه های دهه فجر  آیتم های تلاوت قران ،پخش سرود ملی ،اجرای تواشیح ،مسابقات فرهنگی ،.ویژه برنامه برای کودک و نوجوان به همراه سخنرانی و پخش کلیپ در نظر گرفته شده است

وی افزود: با توجه به شرایط جامعه، ما نمی توانستیم در بقاع متبرکه مثل سال های گذشته عمل کنیم و لازم بود که تدابیر متناسب با شرایط کرونایی را ارائه کنیم. یکی از ضرورت های مهم در دوران کرونا حفظ نشاط جامعه است؛ به هر حال مردم نشاط را از دست داده اند و نگرانی های شدید رفت و آمدها باعث فشار روانی مضاعف بر آنها شده است. بنابراین حفظ نشاط جامعه در کنار کمک های مالی و بهداشتی برای ما اولویت دارد.

حجت الاسلام بیدرام اظهار کرد: همیشه مردم می آمدند به امامزاده و حالا با توجه به شرایط، ما تصمیم گرفتیم که امامزاده ها را به دل مردم ببریم. بنابراین کاروان های شادی را در عید غدیر، نیمه شعبان و نیمه ماه رمضان به سراسر محله ها گسیل کردیم. این کاروان ها با خواندن سرود و مداحی توانستند مردم را تاحدودی شاد کنند.

وی در خصوص برنامه های اوقاف شهرستان اصفهان تصریح کرد :فضا سازی و تبلیغات با استفاده از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم  رهبری در مورد اهمیت حفظ نظام و انقلاب اسلامی طراحی شده است

رئیس  اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان  اصفهان خاطرنشان کرد: آذین بندی و چراغانی کردن بقاع متبرکه و پخش آواهای انقلابی و کلیپ های صوتی و تصویری نیز در دستور کار است.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: خیمه‌های انقلاب  که در بقاع شاخص  دایر می شود دارای غرفه‌هایی همچون گفتمان انقلاب اسلامی است که با حضور کارشناس  مباحث سیاسی و بصیرتی برای پاسخگویی به سوالات  و شبهات وارده پیرامون انقلاب طراحی شده و همچنین غرفه تبلیغ چند رسانه‌ای برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون علمی، امنیتی، دفاعی، پزشکی و قرآنی در قالب صوت و تصویر، نمایشگاه با استفاده از تابلوهای بارگزاری سایت سازمان، دستاوردهای اداره اوقاف و مباحث موقوفات و عمران بقاع در خدمت مردم استبیدرام با تأکید بر این نکته که برنامه های ویژه ای از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان در ایام الله دهه فجر پیش بینی شده است، ادامه داد: غبارروبی بقاع متبرکه،تهیه بسته های معیشتی و پخش بین نیازمندان ،تهیه غذای گرم ،نورافشانی در ۲۰بقعه ،اجرای مسابقات متنوع فرهنگی،ورزشی و… ،تجلیل از خانواده شهدا،و….. از دیگر  برنامه هایی است که در این ایام انجام می شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان بیان داشت: عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در گلزارهای شهدا که در جوار امامزادگان قرار دارد  از برنامه های ویژه ای است که در این ایام اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام بیدرام  یادآور شد:بدون تردید برگزاری باشکوه مراسم های دهه مبارک فجر موجب تقویت پایه های نظام اسلامی خواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا