سهم نامشخص اوتیسم از بودجه بیماری‌های خاص

مدیر واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران، گفت: با اضافه شدن اوتیسم به مجموعه بیماری‌های خاص، ردیف بودجه‌ای برای این گروه از بیماران در نظر گرفته شده اما با گذشت یک سال میزان آن نامشخص است.

به گزارش ارک خبر،به مناسبت روز بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، اظهار داشت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته در سال ۹۷ اوتیسم به عنوان یکی از بیماری‌های خاص شناخته شد و در سال ۹۹ بودجه به آن اختصاص یافت.

وی گفت: متأسفانه میزان این بودجه و متولی ارائه خدمات به واسطه بودجه مشخص نیست، آنچه تا به اینجا مشخص است اختصاص بخشی از مالیات بر محصولات آرایشی به عنوان بخشی از بودجه برای این بیماری است.

توکلی ادامه داد: اوتیسم در حال حاضر چند متولی دارد که برای شفافیت در ارائه خدمات به خانواده‌ها بهتر است این مراکز زیر یک چتر برای حمایت جامعه اوتیسم و خانواده‌هایشان، ادغام شوند.

مدیر واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران تاکید کرد: از آنجا که بیماری اوتیسم درمان نداشته و تنها با خدمات توانبخشی می‌توان شرایط تحمل بیماری را آسان کرد، انتظار می‌رود سردرگمی بودجه و نامشخص بودن مراکز ارائه دهنده خدمات رفع شود تا خانواده‌ها بدانند برای دریافت چه خدماتی به کدام یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی امکان مراجعه و دریافت خدمات  دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا