روند مذاکرات تهران-ریاض مثبت است/درآستانه لغو کامل تحریم‌ها هستیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه مذاکرات میان ایران و عربستان در سطح نمایندگان ویژه دولت بوده و تا رسیدن به نتیجه ادامه دارد، گفت: روند این مذاکرات مثبت ارزیابی می‌شود.

به گزارش ارک خبر، علی ربیعی امروز در نشست خبری با بیان اینکه عید سعید فطر را در پیش رو داریم، گفت : در آستانه این روز مبارک، فرصتی برای تامل در مسیر طی شده‌ فردی و اجتماعی بدست می آید.

وی افزود: هرچند در این باره حرف های زیادی برای گفتن هست اما می خواهم از این فرصت برای اشاره به یکی از مظاهر اجتماعی و ملی رمضان و عید سعید فطر که به درستی و به زیبایی «دیپلماسی رمضان» نام گرفته، استفاده کنم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: موازنه قوا آنچنان که رهبری معظم انقلاب اسلامی در پیام ماندگار روز قدس فرمودند، به سود مردم مظلوم فلسطین و موضوع قدس شریف به عنوان اولویت نخست امت مسلمان به پیش می‌رود.

دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

ربیعی خاطرنشان کرد: دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در وین، در عرصه رفع تحریم‌ها و در سطح دوستی‌های منطقه‌ای و همسایگان برای حل مسائل جعلی و گسترش مناسبات به خوبی به پیش می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: کاهش سطح تنش و افزایش امید به اعاده وحدت امت اولویت سیاست خارجی ما هست مسائلی نظیر موضوع حقوق فلسطین‌ها، تلاشی مشترک برای بازسازی منطقه‌ای را در دستور کار همسایگان قرار خواهیم داد.

سخنگوی دولت گفت: متاسفانه در این میان و درست در روزهایی که مولفه‌های امت مسلمان حل مسئله یمن و بازگشت به مناسبات همسایگی در این جغرافیای مظلوم را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

ربیعی افزود: خنجر افراطی‌گری و خشونت کور از پشت وارد آمد و پیکر امت را مجروح کرد. تروریست‌ها در کابل یک بار دیگر و این بار دردناک تر از همیشه، کودکان و دانش‌آموزان و جگر پاره‌های ما را به هنگام بازگشت از مدرسه در خون خود غلتان کردند و ملت‌های مسلمان را به سوگ نشاندند.

وی تاکید کرد: آن پیکرهای پاره پاره، دانش اموزان و آن دفترها و کتاب‌های آغشته به خون بی‌گناهان، نشان از دشمنی داعش و داعشیان با دانش دارد. دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در این سوگ جانگداز در کنار ملت و دولت جمهوری اسلامی افغانستان است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در ادامه این آتش‌افروزی و این جان ستانی‌ها فاجعه‌ای دیگر توسط صهیونیست‌ها قلب بیت‌المقدس را به درد آورد. جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت اختیار کند و امروز بهترین راه برای مسدود کردن راه خشونت و ترور چه در شمایل صهیونیستی و چه در تصویر داعشی آن، تقویت همکاری‌های منطقه‌ای با کشورهای مسئولیت پذیر با هدف بازگرداندن صلح و آرامش پایدار به ملت‌های همسایه و مأیوس کردن تروریست‌ها از دستیابی به اهدافشان و خشکاندن ریشه‌های افراطی‌گری از افغانستان تا یمن و فلسطین است.

ربیعی افزود: این ترورها و خشونت‌ورزی‌ها آن هم در چنین روزهای مبارکی، نه تنها ما را ناامید نمی‌کند بلکه بر همت ما در شتاب دادن به روندهای صلح آمیز، پایان دادن به اختلافات و تعمیق گفت وگو با همسایگان و مقابله بی‌امان با تفرقه افکنی و ظلم صهیونیستی و خشونت و ترور داعشی‌ها می‌افزاید. امیدواریم که بزودی با ثمربخشی این تلاش های دسته جمعی، روزهای بهتری را برای همه کشورهای منطقه و همسایه شاهد باشیم.

وی همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، گفت: امروز ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز می‌شود. درباره جایگاه انتخابات، توصیف دقیق و حکمیانه مقام معظم رهبری، راهنمایِ عملی دولت جمهوری اسلامی است که فرمودند «هیچ چیز دیگری جای انتخابات را برای کشور و استحکام پایه‌های اقتدار کشور، نمی‌گیرد.»

دولت معتقد به مشارکت حداکثری در انتخابات است

سخنگوی دولت افزود: در همین راستا، دولت معتقد به مشارکت حداکثری و حضور همه جانبه و تمام عیار مردم در انتخابات است و همه توان خود را برای انجامِ چنین رسالتی مستند به قانون اساسی، به کار خواهد گرفت.

ربیعی تاکید کرد: آنچه که رهبری به نقش انتخابات در استحکام پایه‌های اقتدار کشور، تعبیر کردند، هنگامی جنبه اجرایی به خود خواهد گرفت که منتخب ملت، برخاسته از یک مشارکت وسیع و حداکثری با تکیه بر آرای بالا باشد تا بتواند به حل مسائل و چالش‌های گوناگون داخلی بپردازد و در همان حال، مواجهه پرقدرت بین‌المللی داشته باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در امتداد یک فرایند چهل و دو ساله از تمرین مردم سالاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: این به آن معنا است که در این فرایند طولانی، هر انتخاباتی در مقایسه با انتخابات در مقاطع پیشین، باید مشارکتی‌تر، رقابتی‌تر و در یک کلام کامل‌تر و در به تکامل تر از پیش برگزار شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: یعنی همه گرایش‌های سیاسی، همه اقشار گوناگون ملت و همه سلایق بتوانند نماینده خود را در سطح نامزدهای انتخاباتی داشته باشند. سطح فراگیری و شمول این حماسه بزرگ اراده ملی، باید متناسب با سطحِ چالش‌های گوناگون داخلی و سطح تهدیدهای منطقه‌ای و جهانی ارتقا یابد.

ربیعی گفت: اکنون که در راه مقابله با چالش تحریم و کرونا، روزهای سخت را سپری کرده‌ایم و زمان بهره‌مندی از فرصت‌های آن، همه ما باید تلاش کنیم که با انتخاباتی پرشور، دولتی با رای حداکثری را انتخاب کنیم که با پشتوانه مردمی هدایت اداره کشور را در شرایط دشوار به دست بگیرد.

وی در ادامه به تشریح مصوبات دولت پرداخت و افزود: به منظور ایجاد رونق اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان دولت تا سقف یکصد میلیون دلار از بازارچه‌های مشترک مرزی میرجاوه، کوهک و پشین با کشور پاکستان برای عرضه به صورت خرده فروشی در محوطه بازارچه موافقت کرد.

سخنگوی دولت بیان کرد: بدین ترتیب صادراتی هم که از این بازارچه‌ها صورت خواهد گرفت علاوه بر ایجاد درآمد برای مرزنشیان مشاغل جانبی خدماتی نیز شکل خواهد گرفت و همچنین صنعت بسته‌بندی و فرآوری نیز به وجود خواهد آمد.

ربیعی اظهار داشت: در مصوبه دیگری برای بازسازی بخش‌های خسارت دیدگاه زلزله‌زده فروردین ۱۴۰۰ استان کردستان ۳۸۳ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار به بنیاد مسکن تخصیص یافت.

وی گفت: همچنین به همین منظور با تصمیم دولت ۷۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با بازپرداخت ۱۵ ساله اختصاص یافت.

سخنگوی دولت  در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اخبار اعلام شده مبنی بر وجود گفتگوهای ایران و سعودی‌ها، گفت: مذاکرات در سطح نمایندگان ویژه در دولت صورت گرفته است و تا وصول نتیجه ادامه دارد. روند مذاکرات مثبت ارزیابی می‌شود.

روند مذاکرات تهران-ریاض مثبت است

ربیعی ادامه داد: ما در طول سال‌های گذشته از گفتگو میان همسایگان از جمله عربستان سعودی حمایت و استقبال کرده‌ایم و امروز روزنه‌های امیدواری به رفع اختلافات گشوده شده است. در طی سال‌های اخیر و مداخله‌های غیرسازنده که ناامنی‌های گسترده‌ای را از یمن تا سوریه موجب شده، به کدورت و سوء تفاهم میان کشورهای منطقه منجر شده است.

وی تاکید کرد: به منظور رفع این سوتفاهم‌ها و اختلافات، تاکنون دو دور مذاکره بین دو کشور صورت گرفته است. علاوه بر مسائل دو جانبه، مسائل منطقه‌ای هم مورد گفتگو قرار گرفته است ولی فعلاً تا زمانی که مذاکرات به نتیجه نرسیده، امکان ورود به جزییاتش را نداریم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: ما مصمم هستیم که به همه این مسائل که ملت‌های منطقه را آزار می‌دهد، رسیدگی کنیم. باور داریم که اکنون زمان مناسبی برای خاتمه دادن به این اختلافات و احیای سنت همسایگی حسنه و برادرانه است.

ربیعی با اشاره سیاست ایران در ارتباط با کشورهای منطقه، گفت: درهای دیپلماسی در حال حاضر بین ما و کشورهای همسایه باز است و در برخی موارد نشانه‌های مثبتی دیده می‌شود اما همه طرف‌ها همچنان به تلاش بیشتری نیاز دارند تا اطمینان پیدا کنیم که بازگرداندن ثبات به منطقه و ایجاد صلحی پایدار برای همه ملت‌های منطقه در مسیری که شایسته است، پیش می‌رود.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور اعلام کرده است، تقریباً همه تحریم‌های اصلی و اصولی برطرف شده است و مذاکرات وین برای برخی جزئیات ادامه دارد و آیا این تحریم‌ها لغو یا تعلیق می‌شوند و اینکه چه جزئیاتی باقی مانده است؟ گفت: همانطور که پیش از این اعلام کرده‌ایم تنها معیار، اجرای کامل و دقیق برجام نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر است؛ ما انتظار داریم که تحریم‌ها به همان شکلی برداشته شوند که در متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ عنوان شده است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: می‌توانم تایید کنم که بخش عمده‌ای از اختلافات در خصوص رفع تحریم‌ها حل و فصل شده و همه طرف‌ها درباره آن توافق دارند اما پیچیدگی‌های شرارت آمیزی که دولت ترامپ در وضع تحریم‌های جدید و بعضاً با برچسب‌های متفاوت که هدف از آن دشوار کردن روند بازگشت آتی آمریکا به برجام بود، مذاکرات را در مراحلی دشوارتر کرده اما هیچکدام از اختلافات جزئی باقیمانده اگر دولت آمریکا جدیت و صداقت داشته باشد، غلبه ناپذیر نیستند.

ربیعی افزود: امیدواریم که در روزها و هفته‌های آینده سرانجام به این اختلاف نظرها پایان بدهیم و توافق نهایی برای اجرای برجام همانند دوره پیش از آغاز نقض عهد آمریکا به اجرا گذاشته شود.

هرگونه تصمیم گیری درباره مذاکرات وین بر عهده نهادهای بالادستی است

وی در پاسخ به این سوال که روند مذاکرات وین را چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا تا سوم خرداد و ضرب الاجل مجلس برای امحای دوربین‌های آژانس انرژی اتمی ایران و اعضای برجام به توافق می رسند؟ گفت: اولاً هر گونه تصمیم و سیاستگذاری در این زمینه بر عهده نهادهای بالادستی است. تاریخی را که قانون و متعاقب آن توافق میان ایران و آژانس تعیین کرده همان سوم خرداد است.

سخنگوی دولت افزود: امیدواریم که همه طرف‌های برجام پیش از فرارسیدن آن موعد، مذاکرات جاری را برای احیای کامل برجام و عمل همه طرف‌ها به تعهدات به سرانجام برسانند.

ربیعی تصریح کرد: ما ترجیح می‌دهیم احتمال تحقق این مسئله را به آینده بسپاریم و به همه اعضای برجام توصیه می‌کنیم که همچنان برای رسیدن به توافق پیش از مهلت قانونی تمرکز کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که اخیراً یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته بود اگر مذاکرات وین تا سوم خرداد به نتیجه نرسد دوربین‌ها خاموش می‌شوند و اینکه چقدر امکان دارد که تیم مذاکره‌کننده تا آن زمان به نتایج لازم برسد و  در صورت نرسیدن به نقطه مطلوب آیا امکان افزایش مهلت برای ادامه مذاکرات مطابق با دستور مراجع بالادستی در داخل کشور وجود دارد؟، گفت: قانون مجلس الزام آور است و تاریخ ٢١مه در خصوص توافق بین ایران و آژانس، تاریخی مهم است.

سخنگوی دولت افزود: ما عجله‌ای برای به سرانجام رساندن گفتگوها نداریم اما از فرسایشی شدن آن نیز جلوگیری می‌کنیم و با دقت و در عین حال با سرعت لازم گفتگوها را پیش می‌بریم. ما نمی‌خواهیم هیچ تاریخی مانع از این شود که پیگیری دقیق سیاست‌ها با تعجیل روبرو شود.

ربیعی گفت: همانطور که پیش از این نیز گفته شد الان برای اظهار نظر زود است، در صورتی که گفتگوها در مسیر درست به پیش برود و چشم انداز روشنی هم داشته باشیم توافق محدود در مورد تاریخ، منوط به تصمیمات در تهران است.

وی در پاسخ به این سوال که موضع دولت به اظهارات خلاف واقع برخی در خصوص مذاکرات وین چیست؟، گفت: در زمانی که کشور در یک عرصه سخت برای احقاق حقوق ملی است، شایسته است همگان، سربازان میدان در آن عرصه را حمایت کنند و از بیان مطالبی که اخلال ایجاد می‌کند یا موضوع مناقشه می‌شود خودداری کنند.

سخنگوی دولت افزود: متاسفانه در دوران جنگ اقتصادی و رویارویی دولت با جنایت ترامپ ما همواره شاهد جهت گیری غلط بسیاری از افراد و جریان‌ها بودیم. گاهی بین حملات آنها و تخریب‌های بیرونی نمی‌توانیم تمایزی قائل شویم.

ربیعی تاکید کرد: حال که باید مقاومت سه ساله دولت نتیجه دهد و در رقابتی هستیم که با ظرافت تمام باید در عقب راندن تحریم حقوق ملت را تثبیت کنیم. اتفاقاً تیم در میدان نیازمند آرامش و حمایت روانی بیشتری است.

وی خاطرنشان کرد: در این گونه خبررسانی‌ها اتفاقاً مسئول مستقیم مذاکرات که وظیفه سنگین به پیش بردن سیاست‌های تعیین شده نظام را بر عهده دارد و باید بتواند با طرف‌های خارجی چانه زنی و مصاف دیپلماتیک نماید. روند شکل گرفته تحت «منبع آگاه» را به زیان منافع ملی تشخیص داده است.

سخنگوی دولت یادآور شد: مسئولان بانک مرکزی هم می‌گویند این نوع خبر دادن‌ها موجب القای بی ثباتی در جامعه بوده و بر سیر صعودی ارز تاثیر گذاشته و بازار را ملتهب می‌کند.

ربیعی افزود: امیدوارم همه رفتار مسئولانه‌ای داشته باشند چون معتقدم بدخواهان دیرین ما موافق پیشرفت مذاکرات نیستند. اجازه بدهیم اخبار به طور صحیح از سوی افرادی که در میدان مصاف دیپلماسی هستند به اطلاع مردم برسد.

وی در خصوص اینکه برخی تاکید دارند دولت باید نشاط انتخاباتی ایجاد کند و آیا دولت به تنهایی امکان ایجاد شور انتخاباتی را دارد یا خیر؟ گفت: تحریم، کرونا، سختی‌های تحمیل‌شده بر زندگی مردم، دهک‌های زیاد آسیب‌خورده ناشی از فشار اقتصادی، ذهن‌های خسته از فضای روانی و منفی که ایجاد شده است، مناقشات سیاسی زودرس انتخاباتی و ناامید کردن مردم از روند امور که با هدف کوتاه‌مدت تخریب دولت صورت گرفته است، باعث گسترش ناامیدی در جامعه شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: یک سری مشکلات حتماً هست اما به رغم همه اینها، تنها گوهر بزرگ و مسیر برون‌رفت ما از همه مشکلات، صندوق‌های رای است. باید بدانیم و ورای داشتن هرگونه نگرانی و دغدغه، صندوق رای را باید پاس بداریم.

در آستانه شکست و لغو کامل تحریم‌ها هستیم

ربیعی گفت: اکنون که در آستانه شکست و لغو کامل تحریم‌ها هستیم و کرونا به خاطر ساخت انواع واکسن‌ها به مرحله پایانی خودش نزدیک شده است، حضور گسترده در پای صندوق رای می‌تواند موجب انتخاب رئیس‌جمهور با آرای بالا و ایجاد یک دولت قوی برخاسته از رای اکثریت باشد.

وی تصریح کرد: طبیعتاً دولتی که دارای پشتوانه آرای بالای مردمی باشد می‌تواند از یک‌سو اقداماتی پایدار و راهگشا برای حل مجموعه مسائل داخلی ایران اتخاذ کند و از سوی دیگر جایگاه ایران را در تحولات بین‌المللی ارتقا ببخشد. از این‌رو هر اقدام و کنشی که منجر به ارتقای مشارکت عمومی شود، اقدامی در راستای تحقق منافع ملی و هرگونه سیاست‌ورزی ضد مشارکت گسترده مردم، مخل منافع کشور محسوب می‌شود.

سخنگوی دولت گفت: درباره ایجاد انتخاباتی با مشارکت بالا، دولت وظایفی دارد که شامل ارائه تضمین برای برگزاری انتخابات سالم و ایجاد امنیت در سراسر کشور است. در عین حال دولت طبق قانون اساسی وظیفه دارد زمینه را برای حضور همه سلایق سیاسی مهیا کند.

ربیعی اضافه کرد: بنابراین دولت در چارچوب همان قانون اساسی، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا همگان در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند ولی قطعاً دولت به تنهایی نمی‌تواند این مهم را محقق سازد و این امر، نیازمند همراهی همه‌جانبه است.

وی بابیان اینکه اجازه می‌خواهم نکته‌ای دلسوزانه خطاب به برخی از افراد بگویم، تصریح کرد: اینقدر روح و ذوق مشارکت جویی مردم را تضعیف نکنید و اسباب ناامیدی از امروز و آینده را فراهم نسازید. به اندازه کافی لشگری از بدخواهان و رسانه‌های وابسته به آنها و تحریم پرستان صهیونیستی دارند عملیات روانی می‌کنند.

سخنگوی دولت یادآور شد: این تعهد ما به خدا و مردم و انقلاب است که صندوق‌ها را پاس بداریم. بخشی از پاس داشتن از صندوق ایجاد روحیه بانشاط و زمینه حضور مردم است. صندوق فقط روز رای گیری نیست.

مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان قانون گذاری است

ربیعی درباره مصوبه اخیر شورای نگهبان و سخنان رئیس جمهور درباره آن، گفت: معمولاً هرگونه سیاست‌های کلی وقتی بخواهد به حیطه عمل و اجرا تبدیل شود، باید از مجرای قانون عبور کند. آنچه که در این زمینه مشخص است آن است که این روال طی نشده، همچنین این اقدام شورای نگهبان، کاری شبیه قانون‌گذاری است.

وی ادامه داد: اینکه چه چیزی در اختیار دولت هست یا نیست، منافی اجرای قانون و روال قانون نیست. در واقع، فارغ از میزان اختیار، وظیفه دولت اجرای قانون است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: همان طور که رئیس جمهور دیروز تصریح کرد، قوانین موجود در ثبت نام از داوطلبان، ملاک عمل است و الزامات وزارت کشور باید در چارچوب قانون و هر گونه تغییر قانون باید از مجاری ذیربط و با ابلاغ رییس جمهور عملی شود.

ربیعی گفت: به اعتقاد حقوقدانان، آنچه که اشاره کردید نه مصوبه است و نه ابلاغیه، چرا که شورای نگهبان نه مرجع قانونگذاری است که مصوبه داشته باشد و نه مرجع ابلاغ قانون است. از این منظر، یک نامه اداری است که شورای محترم نگهبان به وزارت کشور نوشته است.

وی افزود: معیارهای ابلاغی شورای نگهبان در مورد داوطلبان مسند ریاست جمهوری از لحاظ شکلی، از نظر مرجع وضع و ابلاغ این معیارها و از لحاظ ماهوی با توجه به مفاد اصل ۱۱۵، بند ۸ اصل ۳ و دیگر اصول مرتبط و نیز جزهای ۱ و ۲ بند ۱۰ سیاست‌های کلی از نظر حقوقی، محل ایراد است. در عمل نیز ممکن است بر حق مشارکت مردم در تعیین سرنوشت، اثر مطلوب نداشته باشد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: از منظر حقوقی، تغییر رژیم حقوقی قابلِ اعمال بر انتخابات، بدون تغییر قوانینِ قابلِ اعمال و انجام‌شدنی نیست. به همین خاطر، وزارت کشور مطابق نص قانون اساسی و بر اساس ماده ۵۵ و ۵۹ قانون انتخابات ریاست جمهوری از امروز از همه داوطلبین ثبت‌نام به عمل میاورد.

ربیعی تاکید کرد: آنچه مستلزم حق و تکلیف باشد، باید به صورت قانون تصویب گردد و انتشار عمومی یابد تا شهروندان از حقوق و تکالیف خود مطلع شوند و امورات خود را بر اساس آن، تنظیم‌کنند.

وی با بیان اینکه موضع دولت، حاکمیت قانون است،افزود: بنای دولت، همکاری با همه نهادها است اما در چارچوب قانون و قانون اساسی و حفظ حقوق شهروندان. بنابراین، چنانچه شرایط جدید برای نامزدهای انتخابات به صورت قانون، تصویب و ابلاغ گردد، حتماً وزارت کشور نسبت به اجرای آن، اقدام خواهد کرد.

سخنگوی دولت گفت: یک اطلاع رسانی هم در این دوره از ثبت‌نام‌ها داریم و آن اینکه طی هماهنگی وزارت کشور با نیروی انتظامی، استعلام سوء پیشینه داوطلبین به صورت آنلاین هنگام ثبت‌نام انجام می‌شود.

ربیعی در پاسخ به این سوال که بررسی پرونده افشای فایل صوتی ظریف تاکنون به چه نتایجی رسیده است؟  زیرا برخی می گویند دولت از بازداشت یکی از عوامل «برنامه آنسوی دولت» جلوگیری کرده است. با طرح این سوال که خبر جلوگیری از بازداشت توسط دولتی‌ها را چه کسی و یا کدام مقام مسئول داده است؟ ، گفت: متاسفانه برخی غیرمسئولانه به شایعاتی دامن می زنند که ریشه در واقعیت ندارد و نتیجه ای جز آلوده شدن عاملان این خبرپراکنی های نادرست به گناه تهمت و افترا ندارد.

وی یادآور شد: روز گذشته با مسئول این پرونده در وزارت اطلاعات صحبت کردم. چنین موضوعی را قویا تکذیب کردند.

سخنگوی دولت گفت: وزارت اطلاعات در حال بررسی تمامی سناریوهاست و اگر فرد یا هر مقامی اطلاعاتی در این زمینه دارد موظف است آن را در اختیار وزارت اطلاعات به عنوان مسئول پیگیری این پرونده قرار دهد.

هشدار دادم دنبال جاسوس‌بازی جدید نباشید

ربیعی تاکید کرد: نکته دیگر اینکه در سخنگویی چند جلسه قبل دلسوزانه هشدار دادم که همگان به دنبال جاسوس سازی جدید نباشیم. دشمنان کشور به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه هستند و نباید در میدان آنها بازی کرد. ما همه رسانه ها و به ویژه مسئولان را در همه ارگان ها دعوت می کنیم که از تحلیل های بی پایه و اساس خودداری کنند.

وی تاکید کرد: تنها مرجع قانونی برای رسیدگی به این مسئله وزارت اطلاعات است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه از اولین روزی که رئیس جمهور این وزارتخانه را مسئول بررسی پرونده قرار داد، بطور جدی به این پرونده ورود کرده و اشراف کافی بر تمامی زوایای آن را بدست آورده است،گفت: با اتمام تحقیقات، مسئولان ذی ربط در اسرع وقت افکار عمومی را در جریان حقایق خواهند گذاشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا