کاهش دما حدود ۳ تا ۷ درجه در سواحل خزر

از سه‌شنبه تا جمعه در اردبیل و سواحل خزر بارش باران و روند کاهش دما حدود ۳ تا ۷ درجه‌ای و در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و دریای عمان بارندگی شدید و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ارک خبر،بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز و فردا بارش باران در استان‌های اردبیل و گیلان و گاهی بارش پراکنده در برخی مناطق مازندران و گلستان رخ می‌دهد.

از سه‌شنبه تا جمعه در اردبیل و سواحل خزر بارش باران و روند کاهش دما حدود ۳ تا ۷ درجه پیش‌بینی می‌شود همچنین رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت تا آخر هفته جاری در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در برخی ساعات مورد انتظار است.

دریای خزر امروز مواج است و از سه‌شنبه تا آخر هفته جاری نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

طی دو روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و شرق کرمان در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، با ورود سامانه کم فشار حاره‌ای از روی اقیانوس هند به دریای عمان و تاثیر آن در جنوب شرق کشور، امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و دریای عمان بارندگی شدید و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

آب‌های دریای عمان و تنگه هرمز طی این مدت مواج و این شرایط منجر به صدور هشدار قرمز در این نواحی شده است.

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۳ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۵ و ۱۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا