آذربایجان شرقی جزو سه استان برتر در هنر نقره‌کاری است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در مقوله توسعه، هنرمندان و اهالی فرهنگ نقش بی‌بدیلی دارند، گفت: آذربایجان شرقی در زمینه هنر نقره جزو سه استان برتر است و بیش از ۷۰۰ هنرمندان استان در این زمینه فعالیت می‌کنند که متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت نقره و کاهش قدرت خرید مردم، تعدادی از کارگاه های نقره کاری تعطیل شده است.

به گزارش ارک خبر،بدر شکوهی در جلسه بررسی مشکلات هنرمندان نقره کار استان با اشاره به پیامدهای بیماری کرونا بر معیشت هنرمندان گفت: بیشترین تاثیر منفی شیوع کرونا بر اهالی فرهنگ و هنرمندان بوده است و امیدواریم با گسترش واکسیناسیون در جامعه، شاهد بازگشت رونق به فضای فرهنگی و هنری استان باشیم.

وی افزود: اخیرا تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان هنر نقره استان در خواست ایجاد یک سازمان مردم نهاد را از شورای توسعه و حمایت از تشکل‌ها کرده‌اند که امیدوارم با تصویب این شورا، این تشکل بتواند در زمینه کمک به گسترش هنره نقره کاری در استان جامه عمل بپوشاند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی تشکیل بازارچه و نمایشگاه‌های دائمی فروش و عرضه آثار هنرمندان نقره کار در استان را ضروری دانست و گفت: متاسفانه بازار امیریه تبریز در شان آذربایجان شرقی نیست و شهرداری تبریز باید به عنوان متولی این بازار نسبت به مرمت، بهسازی و نوسازی این مجموعه اقدام کند.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، شکوهی در پایان مشکلات بیمه‌ای هنرمندان را یادآور شد و گفت: با جلساتی که با  سازمان تامین اجتماعی و میراث فرهنگی در این زمینه برگزار خواهیم کرد، انتظار داریم این مشکل تا پایان امسال برطرف شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا