مشکلات حمل و نقل عمومی، نتیجه کم کاری گذشتگان

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نتیجه کم کاری، نخریدن واگن، نگرفتن و ندادن اتوبوس توسط دو دولت گذشته، امروز در حال نشان دادن خود در مشکلات ترافیک و آلودگی هوای شهر است.

به گزارش ارک خبر،مهدی چمران صبح امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران اظهار داشت: نتیجه کم کاری، نخریدن واگن، نگرفتن اتوبوس و ندادن اتوبوس توسط دو دولت گذشته، امروز در حال نشان دادن خود است چراکه وضع شهر بهتر نشده بلکه بدتر نیز شده است.

وی افزود: اگر تعداد اتوبوس‌های دوره‌های گذشته حفظ می‌شد، شرایط به بدی امروز نبود اما متأسفانه امروز تعداد اتوبوس‌ها به ۲۲۰۰ دستگاه رسیده است. وقتی واگن‌های قطار از هزار دستگاه به ۴۰۰ دستگاه می‌رسد، مردم دچار فشار می‌شوند و به اتومبیل شخصی و ترافیک روی می‌آورند.

چمران تصریح کرد: این وضعیت در حالی است هنوز مدارس و دانشگاه‌ها باز نشده‌اند و با بازگشایی آنها ترافیک حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که آیا در بودجه ۱۴۰۱ ردیف اعتباری مشخصی برای حل مشکل ترافیک و حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است یا خیر، عنوان کرد: متأسفانه ردیف بودجه‌ای خاص و گره‌گشایی در این بودجه ندیدم. مسائل موجود در بودجه معمولی بود و موضوع خاص و مؤثری نداشت.

وی افزود: به علاوه بودجه به صورت بسیار باز و دسته بالا در نظر گرفته شده که محقق نمی‌شود و اعلام کردند که امسال تورم بیشتر است به همین دلیل بودجه را افزایش داده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا