جزئیات فعالیت مدارس آذربایجان شرقی در هفته‌ جاری

بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، جزئیات نحوه‌ی فعالیت مدارس استان از روز شنبه، ۲۱ اسفند ماه، تا پایان هفته بر اساس رنگ بندی کرونایی اعلام شد.

به گزارش ارک خبر،آموزش برای پایه‌ی دوازدهم رشته‌های نظری در تمام رنگ بندی‌های کرونایی حضوری است.

مدیران و عوامل اجرایی جهت پشتیبانی آموزش‌ها در همه‌ی رنگ بندی‌های کرونایی با رعایت دقیق نکات بهداشتی در مدرسه حضور خواهند داشت.

فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس، آموزشگاه‌ها و …  در وضعیت قرمز در مدارس شهری (به‌جز پایه دوازدهم نظری) به‌صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد و مدارس روستایی طبق دستورالعمل‌های که پیشتر ابلاغ شده، آموزش‌ها را حضوری با رعایت دقیق نکات بهداشتی پیگیری می‌کنند.

فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس شهری و روستایی در وضعیت نارنجی، زرد و آبی در تمامی دوره‌های تحصیلی با توجه به واکسیناسیون بالای ۸۵ درصد دانش‌آموزان با رعایت دقیق نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و گروه بندی کلاسی به‌صورت حضوری پیگیری خواهد شد و تصمیمات موردی برای مدارس با شرایط خاص شیوع و یا عدم شیوع این بیماری، با هماهنگی مسئولین ذی‌ربط منطقه به ستادهای شهرستانی محول می شود.

فعالیت کانون‌های فرهنگی، تربیتی و مراکز مشاوره و اختلالات یادگیری با عنایت به مراجعه کم، حضوری است.

کلاس‌های کارگاهی (دروس عملی) رشته‌های هنرستانی با رعایت حداکثر ۱۵ نفر در یک کلاس، حضوری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌ی کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، مدیران مدارس فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس خود را بدون جابجایی در شیفت مربوطه پیگیری می‌کنند.

براساس این گزارش رنگ بندی کرونایی شهرستان‌های آذربایجان شرقی به این شرح است که عجبشیر، مراغه و ملکان در وضعیت قرمز، تبریز، آذرشهر، اهر، بناب، جلفا، سراب، شبستر، کلیبر، مرند، میانه و هشترود در وضعیت نارنجی و اسکو، بستان آباد، چاراویماق، خداآفرین، هریس، هوراند و ورزقان در وضعیت زرد قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا