رغبت صنعتگران برای سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی گفت: در ۲ ماه گذشته ۱۲۳ مورد سرمایه گذاری حقیقی در استان اتفاق افتاده است.

به گزارش ارک خبر،آقای  پرنیان در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در ۲ ماه گذشته ۱۲۳ مورد سرمایه گذاری حقیقی در استان اتفاق افتاده است گفت: این موضوع نشانگر رغبت صنعتگران برای سرمایه گذاری در استان است و دولت از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در استان حمایت می‌کند.

در حال حاضر ۱۹ محور برای سرمایه گذاری در حوزه معدن آماده شده است و پنج هزار میلیارد ریال نیز در صنعت شیشه استان به زودی سرمایه گذاری می‌شود.

آذربایجان شرقی در بخش فولاد مقام نخست کشور را در اختیار دارد و در مجموع این استان رتبه چهارم صنعتی را داراست که برنامه ریزی کرده ایم تا سال آینده خود را به رتبه سوم برسانیم.

آذربایجان شرقی در حوزه فرش نیز رتبه نخست کشور قرار دارد طوری که ۳۵ درصد صادرات فرش ایران از طریق این استان انجام می‌شود و به عنوان قطب کفش چرم ایران نیز ۶۰ درصد تولیدات کفش‌های چرمی از این خطه انجام می‌شود.

بزرگترین کارخانه چرم سازی در تبریز واقع شده و پایگاه چرم کشور به حساب می‌آید طوری که زنجیره تولید چرم در آذربایجان شرقی کامل است.

در بخش لوازم خانگی و صادرات هم مقام نخست کشور را داریم و ۵۰ درصد تولیدات شیرینی و شکلات کشور به عنوان قطب این صنعت در این استان تهیه می‌شود، در بخش تولید قطعات خودرو نیز مقام نخست را کسب کرده ایم.

رئیس سازمان صمت استان افزایش اختیارات استانداران، تفویض اختیارات وزاتخانه ها، تامین مواد اولیه واحد‌های صنعتی، افزایش اختیارات بانک ها، نگرش ویژه به شعاع ۳۰ کیلومتری تبریز و رفع کمبود برق در تبریز و آذربایجان شرقی را خواستار شد.

دکمه بازگشت به بالا