هیچ ممنوعیتی برای سفر به آذربایجان شرقی وجود ندارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به واکسیناسیون سراسری در کشور و بهبود وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در مقایسه با سال‌های گذشته، امسال هیچ ممنوعیتی برای سفر به استان وجود ندارد اما محدودیت سفر برای افرادی که واکسینه نشده‌اند، اعمال می‌شود.

به گزارش ارک خبر،احمد حمزه زاده ،اظهار کرد: امسال باتوجه به واکسیناسیون سراسری کرونا هیچ ممنوعیتی در سفر به استان وجود ندارد و پایش سلامت گردشگران از طریق سامانه‌ی امید علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در سفرهای نوروزی امسال داشتن تاییدیه سه دز و یا دو دز واکسن به همراه نتیجه‌ی تست PCR ضروری است و در تمامی مراکز گردشگری استان، سامانه جانا به سامانه‌ی هوشمند امید متصل بوده و آماده بررسی وضعیت واکیسیناسیون گردشگران است.

وی اضافه کرد: از ابتدای بهمن ماه تمامی کمیته‌های ۱۱ گانه تخصصی ستاد خدمات سفر آذربایجان شرقی فعال شده و برنامه‌های مختلف و متنوعی برای استقبال از میهمانان نوروزی در ۲۱ شهرستان استان تدارک دیده شده است و آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران نوروزی را پس از سه سال وقفه کرونایی داریم.

حمزه زاده همچنین در خصوص ظرفیت هتل‌های استان نیز یادآور شد: تاکنون بیش از نیمی از ظرفیت هتل‌ها و اماکن اقامتی استان پر شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال میزان مسافران ورودی به استان افزایش یابد.

وی بیان کرد: ۷۳ باب هتل با تعداد ۱۴ هزار تخت استاندارد در استان وجود دارد که از این تعداد پنج هتل پنج ستاره آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به گردشگران خارجی و داخلی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تمامی اماکن گردشگری، تفریحی و تاریخی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط و ظرفیت‌های تعیین شده، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به گردشگران هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در پایان در خصوص میزان خسارات ویروس کرونا بر صنعت گردشگری استان گفت: طبق  بررسی‌ها و برآوردهای علمی و میدانی صنعت گردشگری استان، طی دو سال اخیر بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان صنعت گردشگری استان متضرر شده است، البته این رقم خسارت مستقیم  به صنعت گردشگری استان بوده است که اگر خسارت‌های غیرمستقیم را در نظر بگیریم، ارقام سنگینی را شامل می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا