برنامه‌های نوروزی در قاب شبکه‌های استانی صداوسیما

شبکه‌های استانی رسانه ملی برنامه‌های متنوعی را در حوزه‌های گوناگون برای نوروز ۱۴۰۱ تدارک دیده‌اند.

به گزارش ارک خبر،به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌ها، ویژه برنامه سراسری تحویل سال معاونت امور استان‏‌ها با محوریت شبکه شما یعنی یک برنامه زنده که در هر استان با آیتم‌های خاص آن منطقه پخش می‌شود در دستور کار قرار دارد، شروع ویژه برنامه‏‌ها از پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ و در آستانه ولادت حضرت قائم (عج) و پایان آنها هم روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است.

ویژه برنامه تحویل سال اختصاصی در هر استان

در کنار برنامه تحویل سال شبکه شما، ویژه برنامه اختصاصی هر استان هم از شبکه همان استان روی آنتن می‌رود که لوکیشن آنها عمدتاً شامل اماکن تاریخی استان است. در این برنامه‌های اختصاصی، برجسته کردن آداب، رسوم، سنن و فرهنگ شهرها و روستاهای مختلف ایران محور اصلی خواهد بود.

پخش مستندهای جذاب با موضوعات مختلف از جمله معرفی مناطق گردشگری ایران، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع سلامت، تلاش کادر درمان و گروه های جهادی در مقابله با ویروس کرونا و کارنامه مقایسه‌ای انقلاب اسلامی از جمله تولید ۳۲ عنوان مستند متمرکز هم در دستور کار بوده است.

جشنواره نواهای گوش‌نواز ایرانی در نوروز ۱۴۰۱

مجموعه مراکز استان‌ها آثار موسیقایی متنوعی را در قالب ۲۴ اثر برای صداوسیما طراحی و تولید کرده‌اند تا در مناسبت‌های شعبانیه و نوروز پخش شود.

آلبومی متنوع از شعر، ترانه، موسیقی و سرود، کلیپ و نماهنگ در ساختارهای مختلف و با زبان و گویش‌های گوناگون تهیه شده و در اختیار شبکه‌های مختلف قرار می‌گیرد. علاوه بر آثار تولیدی، بهترین هنرمندان استان‌ها به عنوان نمایندگان اقوام و اقشار مختلف ایرانی به نمایش جاذبه‌های فرهنگ بومی و آئین‌های پسندیده نوروز و بهار می‌پردازند.

بر این اساس پخش نماهنگ‌ها و آوا، نماهای زیبا، شاد، مفرح و متناسب با ایام نوروز و ماه مبارک شعبان یکی از مهمترین بخش‌های برنامه‌های فروردین سال ۱۴۰۱ در شبکه‌های استانی هستند؛ پخش برنامه موسیقی محور «آوای بهار» که به سفارش اداره کل صدای استان‌ها در ۱۳ قسمت و با استفاده از ترانه‌های چهارگوشه مختلف ایران ساخته شده هم در دستور کار قرار دارد.

مسابقه‌های نوروزی روی آنتن مراکز

پنج عنوان مسابقه آماده پخش در ۸۶ قسمت و به مدت کل ۳۴۶۰ دقیقه شامل مسابقه «رزمی زرهی رزم‏‌آوران» در مرکز آذربایجان شرقی، مسابقه «سرباز حاج قاسم» در مرکز کرمان، مسابقه «تازه نفس» در مرکز مازندران و مسابقه‌های «چاشنی» و «خندیشه» در مرکز فارس تهیه شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا