مراقب آتش‌ سوزی‌های ماه رمضان باشید

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: تجربه‌ی تاریخی آتش سوزی‌های شهر تبریز در ماه مبارک رمضان، نمایانگر وقوع آتش سوزی‌های نسبتاً مهیبی در این شهر است و به دلیل بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری آتش به جان کارخانه‌ها، منازل، کارگاه‌ها و صنوف افتاده و خسارات سنگینی بر اقتصاد این شهر وارد کرده است.

به گزارش ارک خبر،آتش پاد علیرضا زبردست با اشاره به ضرورت رعایت هرچه بیشتر اصول ایمنی در ماه رمضان با پیشینه‌ی وقوع حوادث نسبتاً سنگین بیان کرد: مسئولین کارخانجات، کارگاه‌ها، صنایع و صنوف مختلف باید رعایت اصول ایمنی را به جدیت مورد توجه قرار دهند چرا که معمولاً عجله برای ترک محل کار، روشن ماندن بخاری برقی، پلوپز گازی و … از مهمترین عوامل وقوع آتش سوزی‌ها بود.

وی ادامه داد: عجله برای ترک محل کار از سوی افراد با فراموشی خاموش کردن بخاری برقی، قطع لوازم برقی و کنتور اصلی برق و … سبب بروز آتش سوزی در محل کار شده و پس از گذشت زمان، آتش سوزی گسترده و خسارات سنگین ایجاد می‌شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی خدمات ایمنی شهرداری تبریز تاکید کرد: مسئولین و هیأت امنای صنوف کسب و کارها هوشیاری بیشتری داشته باشند و تامین ایمنی را در اولویت قرار دهند که هر گونه سهل انگاری، خسارت بسیار سنگینی به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، آتش پاد زبردست یادآور شد: مراقب کمین آتش سوزی‌های مهیب رمضان به دلیل بی احتیاطی‌ها باشیم و شهروندان نیز در چنین ایامی با مشاهده هر گونه حادثه به سرعت با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا