۱۸۶ کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه هم اکنون ۱۸۶بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند، گفت: از این تعداد ۸۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش ارک خبر، بهمن نقی پور اظهار کرد: شرایط کرونایی شکننده است، اما اکنون پس از ماه‌ها، تبریز، بناب و مرند در حالت آبی قرار گرفته‌اند؛ شهرستان کرونایی قرمز در آذربایجان شرقی وجود ندارد و تنها شهرستان چاراویماق در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد، اما همچنان انجام واکسیناسیون از ضروریات است، همان طور که آثار آن نیز بر همگان آشکار شده است.

وی افزود: ۱۷ شهرستان از جمله اسکو، اهر، آذرشهر، بستان آباد، جلفا، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، مراغه، ملکان، میانه، هریس، هشترود، هوراند و ورزقان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: از ۱۱۲ آزمایش انجام شده ۶ بیمار جدید در استان شناسایی شده و ۳۹ نفر بستری جدید در آذربایجان شرقی داشتیم.

وی مجموع بیماران شناسایی شده کرونایی در آذربایجان شرقی را ۲۵۸ هزار و ۳۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: هفت هزار و ۳۹۷ نفر کرونایی نیز در استان فوت شدند.

وی با تاکید مجدد بر لزوم تکمیل نوبت‌های واکسیناسیون برای پیشگیری از شیوع دوباره کرونا، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۷ نفر واکسن دریافت کردند و اکنون ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۸۷۲ نفر در آذربایجان شرقی (حدود ۸۹ درصد) مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

نقی پور ادامه داد: ۲ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۳۴۹ نفر مرحله دوم (حدود ۸۳) و ۷۰۷ هزار و ۳۰۷ نفر (حدود ۵۰.۵ درصد) نیز مرحله سوم واکسن کرونا را در استان دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز واکسیناسیون و استفاده از ماسک را همچنان مؤثرترین روش برای پیشگیری و کنترل کرونا عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا