اجرای نمایش‌های جشنواره سراسری تئاتر رضوی در تبریز آغاز می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اجرای نمایش‌های پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی از امروز در تبریز آغاز می‌شود.

به گزارش ارک خبر،علی محرمی، با بیان اینکه امسال تبریز میزبان پانزدهمین دوره از جشنواره سراسری تئاتر رضوی است، افزود: این نمایش‌ها از امروز تا ۱۹ خرداد در تبریز اجرا می‌شود و برگزیدگان آن در روز اختتامیه معرفی خواهند شد.

وی اظهار داشت: مراسم افتتاح این جشنواره در آستانه ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج و با حضور جمعی از مسؤولان کشوری و استانی و علاقمندان تئاتر و گروه‌های شرکت کننده در این دوره ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز در مجموعه فرهنگی هنری تربیت برگزار می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در طول برگزاری این جشنواره ۱۲ گروه از استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، مرکزی، کرمانشاه، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان‌غربی و البرز اجرا خواهند داشت.

محرمی، یادآوری کرد: این جشنواره در محورهای سبک زندگی و سیره امام رضا (ع)، رفتار اجتماعی مبتنی بر الگو گیری از سیره امام رضا (ع)، توصیه و تأکید بر اخلاق رضوی، پرداختن به مفاهیم عالیه در فرهنگ رضوی با نگاه به مصادیق اجتماعی، نگاه به جایگاه پایتخت تشییع جهان اسلام (تبریز)، سیره امام رضا (ع) در اشعار شعرا، نگاه عرفا و ادبای ایران به خصوص آذربایجان برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا