اصناف نقش آفرینان کشور در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن هستند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر رفع دغدغه‌های اصناف، گفت: اصناف در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن، نقش آفرین هستند.

به گزارش ارک خبر،حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار اصناف، تشکل‌ها و انجمن های صنفی استان با بیان اینکه اصناف در دوران‌های مختلف همواره در کشور اثرگذار بوده‌اند، گفت: جریان ساز بودن اصناف در دوران انقلاب، فداکاری آنها در دوران جنگ تحمیلی و همکاری در دوره کرونا باعث آرامش و نشاط اجتماعی بوده است و اصناف عزیز دشمن را در دوران تحریم‌ها نا امید کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تریبون نماز جمعه بلندگوی اصناف است، ادامه داد: برای رفع مشکلات اصناف، کسبه و بازاریان از هر فرصتی استفاده خواهم کرد تا دغدغه‌های آنها را به گوش مسئولان برسانم.

وی تاکید کرد: اصناف باید مراقب باشند تا دشمن با دست آنها به نظام و انقلاب ضربه نزند؛ دشمنان همواره تلاش دارند به بهانه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن زائده تحریم های ناجوانمردانه است، اصناف را تحریک و احساسات آنها را جریحه دار سازد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با یادآوری اینکه اصناف بزرگترین بخش اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: تأمین امنیت معاش مردم رسالت سنگین اصناف است، از این رو باید به مشکلات و دغدغه‌های آنها توجه جدی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، اصناف را مجموعه‌ای از تشکل‌های اجتماعی و سیاسی عنوان کرد که از زمان مشروطه تاکنون نقشی اثرگذار در پویایی اقتصاد کشور ایفاء کرده است.

امام جمعه تبریز در توصیف اقتصاد کشور، آن را به دو بخش با سرمایه گذاری‌های عظیم با اشتغال بالا و سرمایه گذاری‌های خرد با اشتغال آفرینی‌های متنوع تقسیم کرد و گفت: اصناف جزء سرمایه گذاری‌های خرد هستند که به عنوان پیشران تولید در حال حرکت هستند و نقش بالایی در اقتصاد مقاومتی کشور دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: اصناف بنگاه‌های کوچک اقتصادی به حساب می‌آیند که نقش آنها در حوزه اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست از این رو باید حمایت جامع از آنها داشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا