۲۰۲ نقطه آسیب پذیر موادمخدر در آذربایجان‌شرقی شناسایی شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تاکنون تعداد ۲۰۲ نقطه آسیب پذیر این استان به لاظر اعتیاد و موادمخدر شناسایی شده است.

به گزارش ارک خبر،تراب محمدی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اجرای طرح توانمندسازی محلات آسیب‌پذیر آذربایجان شرقی را یکی از طرح های مهم این شورا اعلام و اضافه کرد: هم اکنون این طرح در محلات شناسایی شده اجرا می‌ شود.
وی با بیان اینکه نزدیک ۵۰۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ تبریز نگهداری می‌شوند، اظهار داشت: تعداد ۲۰۰ نفر از افرداد بهبود یافته نیز در کارگاه‌های تولیدی این مرکز مشغول به کار شده‌اند.
محمدی توجه جدی به اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد با استفاده از تسهیلات بانکی و حمایت‌های خیرین را مهم برشمرد و خواستار توجه جدی دستگاه های اجرایی به اشتغال بهبودیافتگان اعتیاد شد و ادامه داد: در این زمینه بانک‌ها در اعطای تسهیلات اشتغال به این افراد سخت‌گیری نکنند.
وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا با حمایت خیرین در استان برای اشتغال بهبودیافتگان سرمایه­ گذاری شود، بر اهتمام جمعی همه بخش‌ها در راستای پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر به‌ تنهایی از عهده یک دستگاه ساخته نیست و این امر نیاز به مشارکت تمام دستگاه‌ها و بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها دارد.
محمدی با اشاره به افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه و ضرورت مبارزه با گسترش مواد مخدر در مبادی مرزی، خواستار تاسیس مرکز تربیت و عملیات سگ‌های موادیاب در استان شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا