سرعت بخشی در تکمیل خدمات بیمه سلامت محور ضروری است

 در شرایط حاضر اتصال سامانه‌های اطلاعاتی تمامی نهاد‌های مرتبط در امر بیمه گری یک ضرورت آشکار است که باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

به گزارش ارک خبر،مهندس مجید بهزادپور که در نشست مشترک با مدیر عامل سازمان سلامت کشور سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب و با اشاره به اراده نهاد ناظر صنعت بیمه برای راه اندازی و تکمیل “هاب درمان” افزود: سرعت بخشی در توسعه پوشش بیمه سلامت در کشور یک ماموریت ویژه است و هرگونه توقف در این حوزه به پیکره جامعه لطمه خواهد زد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح ظرفیت‌های گسترده صنعت بیمه برای پوشش همگانی بیمه‌های درمانی در کشور از برخی دستاورد‌ها در این خصوص یاد کرد و افزود: بر اساس تکالیف قانونی و هم افزایی با سازمان سلامت، حرکت بزرگی در راستای همگانی سازی محصولات و خدمات سلامت محور آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، محمد مهدی ناصحی در این نشست با قدردانی از حمایت‌ها و خدمات گسترده نهاد ناظر و صنعت بیمه در خصوص همگانی سازی پوشش بیمه سلامت در کشور، اظهار داشت: تعامل هدفمند برای تسریع فرایند‌های بیمه‌ای و بهره مندی طیف وسیع‌تر جامعه از پوشش خدمات بیمه سلامت از اهداف مشترک نهاد‌های بیمه گر است.

مدیرعامل سازمان سلامت کشور در همین راستا افزود: در حال حاضر خدمات حداقلی در حوزه بیمه از سوی جامعه قابل پذیرش نیست و باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای ارائه خدمت حداکثری استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست موضوعات مشترکی نظیر: همسان سازی و تبادل وب سرویس ها، راهکار‌های افزایش سطح تعامل، تقویت بانک قوانین واحد بیمه سلامت، ایجاد زمینه برای پیوستن شرکت بیمه آتیه سازان حافظ به صنعت بیمه و همچنین تبادل اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا