تردد وسایط نقلیه از پایانه مرزی جلفا ۶۴ درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: تردد وسایط نقلیه سنگین باری از پایانه مرزی جلفا در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش ارک خبر،اورجعلی علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با بیان اینکه در این مدت بیش از ۵۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و خارجی از مرز جلفا تردد کرده اند، افزود: در نیمه نخست امسال ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون داخلی و خارجی نیز از پایانه مرزی نوردوز تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد رشد نشان می دهد.

وی اظهار داشت: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از پایانه مرزی نوردوز ۴۲۸ هزار و ۵۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این مرز ۱۱۵ هزار و ۸۱ تن بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در همین مدت میزان واردات و صادرات کالا از پایانه مرزی جلفا ۵۴۰ هزار و ۱۰۰ تن و میزان کالای ترانزیت ورودی و خروجی از این پایانه ۳۷۰ هزار و ۲۰۰ تن بوده است.

علیزاده، ادامه داد: در نیمه نخست امسال مجموع مسافر ترددکننده از پایانه های مرزی نوردوز و جلفا ۲۰۰ هزار و ۸۴۲ نفر بوده که از این تعداد ۱۰۸هزار و ۲۹۴ نفر از نوردوز و ۹۲ هزار و ۵۴۸ نفر از جلفا تردد کرده اند.

وی ادامه داد: در این مدت تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ اتوبوس مسافری ایرانی و خارجی نیز از این ۲ پایانه مرزی تردد کرده اند.

پایانه مرزی جلفا مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خودمختار نخجوان و پایانه مرزی نوردوز تنها مرزی زمینی مشترک ایران و جمهوری ارمنستان است.

این ۲ پایانه مرزی به ترتیب در ۱۳۲ و ۱۶۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع شده اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا