یک هزار و ۲۸۶ خانواده مددجو توسط کمیته امداد آذربایجان‌شرقی صاحبخانه شد

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت: برای یک هزار و ۲۸۶ خانواده مددجو مسکن تامین شده است.

به گزارش ارک خبر، غلامعلی ملامهدی در حاشیه مراسم مفتاح الجنه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۸۰ هزار خانوار در سطح استان تحت حمایت کمیته امداد بوده و از خدمات معیشتی، اشتغال، فرهنگی، مسکن، تحصیلی و درمانی این نهاد بهره مند می شوند.

وی هدف از طرح مفتاح الجنه را سرکشی مسئولان از منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و گفت: شما با این اقدام خود با خدا معامله می کنید، چرا که این محرومان جز خدا کسی را ندارند.

ملامهدی با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه گفت: اقشار آسیب پذیر و محروم بیشتر تحت تاثیر مشکلات اقتصادی هستند و چشم به راه کمک خیران هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی اشتغالزایی را یکی از رسالت‌های اصلی این نهاد برشمرد و گفت: سال گذشته ۲۵ هزار و ۲۰۰ شغل با تسهیلات ۱۰۸۰ میلیارد تومان در سطح استان توسط این نهاد ایجاد شده است.

حجت الاسلام فقیه مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان نیز در این مراسم با اشاره به تکریم ایتام و محرومان گفت: خدمت به ایتام و محرومان و رفع نیازهای آنان عبادت است .

وی افزود: کسی که به مستمندان و ایتام کمک می‌کند نه تنها خودش بلکه یک جامعه را از بلاها و معضلات نجات می‌دهد و در جامعه‌ای که انفاق و توجه به ایتام باشد خداوند هم آسیب‌ها، آفت‌ها و مشکلات را از آن جامعه دور می‌کند.

کمیته امداد آذربایجان شرقی به ۱۵۱ هزار مددجو در قالب ۸۰ هزار و ۱۵۰ خانوار خدمات ارایه می‌دهد و ۲۱ هزار و ۲۰۰ دانش آموز و دانشجوی استان نیز زیر پوشش این نهاد قرار دارند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا