استانبول پرتقاضاترین مسیر خارجی فرودگاه تبریز

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین سال‌جاری ، تعداد ۱۰۳ هزار و ۵۹ نفر از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز جابجا شده اند.

به گزارش ارک خبر،به نقل از آناج، رامین آذری در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین سال‌جاری ، تعداد ۱۰۳۰۵۹ نفر از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز جابجا شده اند.

آذری ضمن اعلام این خبر افزود: طبق آمار ثبت شده، کل پروازهای فرودگاه تبریز در این مدت تعداد ۷۸۴ پرواز بوده است که با همین تعداد پرواز در نوروز سال قبل برابری می‌کند.

وی ادامه داد: از مجموع پروازهای انجام شده در ایام نوروز امسال، تعداد ۶۱۳ پرواز داخلی و ۱۷۱ پرواز در مسیرهای خارجی انجام پذیرفته است که در بخش پروازهای داخلی شاهد رشدی ۹ درصدی و در بخش مسافر داخلی شاهد رشد ۱۱ درصدی نسبت به نوروز سال ۱۴۰۱ هستیم.

آذری خاطرنشان کرد: شهرهای مختلف کشور ترکیه از جمله استانبول، آدانا، قاضی پاشا، ازمیر، دنیزلی، دالامان و مقاصدی مانند نجف اشرف و دبی در مسیرهای خارجی و شهرهای مشهد مقدس، جزیره کیش، شیراز و تهران جزو پرتقاضا ترین مسیرهای داخلی فرودگاه تبریز در ایام نوروز بودند.

گفتنی‌است پیش از این برای دومین بار پیاپی، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز رتبه نخست “طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی” در اسفند ماه  ۱۴۰۱ را به خود اختصاص داده بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا